АЗС "Укрнафта"
АЗС "Укрнафта" Shutterstock

Верховний Суд підтримав Антимонопольний комітет у справі про змову АЗС Коломойского

  Читайте по-русски
  Раніше суди першої інстанції заборонили використовувати зібрані НАБУ докази

  Верховний Суд розблокував розслідування Антимонопольного комітету України проти "Укрнафти", скасувавши рішення судів попередніх інстанцій, та спрямував справу на новий розгляд. Про це інформує "Ліга антитрасту" на Facebook.

  "У 2016 році АМКУ, завдяки зібраним НАБУ доказам, підійшов дуже близько до того, щоб оштрафувати 174 компанії-оператори АЗС групи "Приват" Ігоря Коломойського, в тому числі й "Укрнафту", за цінову змову на сотні мільйонів, а можливо, й мільярди гривень. Але тут на допомогу прийшов суд", – нагадується в повідомленні.

  Суди першої та потім апеляційної інстанції пристали на аргументи "Укрнафти" та зобов'язали Антимонопольний комітет не використовувати зібрані НАБУ докази – серед яких і електронне листування менеджерів компаній. Тож АМКУ звернувся до Верховного Суду – і виграв. ВСУ постановив, що комітет звернувся до НАБУ на законних підставах.

  Там роз'яснили, що Конституція дозволяє втручання в особисте життя громадян в інтересах економічного добробуту, оскільки "однією з передумов останнього є підтримка державою в особі АМКУ належного рівня економічної конкуренції в господарській діяльності".

  Зауважимо, що до мережі умовної групи "Приват" Ігоря Коломойського входить понад 1,5 тис. автозаправних станцій, які працюють під 11 брендами. Це найбільша консолідована мережа в Україні – в деяких регіонах вони становлять понад 40% від кількості АЗС.

  Як пояснюють журналісти, формально складовими частинами мережі керують понад 50 юридичних осіб. Але АЗС ведуть синхронну цінову політику та отримують сировину з єдиного джерела – НПЗ компанії "Укртатнафта".

  Нагадаємо, у жовтні українські мережі АЗС взялися підвищувати ціни услід за "Приватом".

  Попередній матеріал
  У Києві запустили камеру, яка фіксує виїзд на смугу для громадського транспорту
  Наступний матеріал
  Міносвіти пропонує зробити платним складання додаткового тесту ЗНО
  Loading...