Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Shutterstock

"Торгівля на крові": Коломойський платить податки в бюджет Росії – Чорновол

  Читайте по-русски
  Ціна на вугілля в контрактах, де фігурували фірми-"прокладки" Коломойського, чи не вдвічі перевищує ціну, встановлену колись за "Роттердам+"

  У Коломойського є дві схеми, які дозволили йому заробити на державі Україна – про це написала екснардепка і журналістка Тетяна Чорновол на своїй сторінці у Facebook. Обидві вони, зазначається, пов'язані з енергетичною системою нашої держави.

  "В мережу потрапила доповідна "Укренерго" міністру енергетики Вітренку про ймовірні "віяльні відключення" через дефіцит генерації. Не можу стриматися і не прокоментувати... Бо тут про схеми Коломойського в державній компанії "Центренерго", що в морози лишилася без коштів і вугілля. А це означає, що навіть Київ може погаснути. Бо "Центренерго" – це державна компанія, куди входять найбільші державні ТЕС у країні, одна біля столиці, а друга поблизу Харкова", – написала Чорновол.

  На думку журналістки, у таку кризу, в якій "Центренерго" опинилося зараз, воно ще не потрапляло ніколи.

  Тетяна Чорновол пояснила, що всю генерацію за поточний квартал "Центренерго" продав трейдеру, що обслуговує групу "Приват" Коломойського, за ціною на 25% нище ринкової, за попередній квартал також нижче від ринкової на третину. Крім того, та ціна була також нижча від собівартості на 36%, зазначила вона.

  "Собівартість теплової генерації формує передовсім ціна на вугілля. Так от вугілля "Центренерго" весь попередній рік також продавали структури Коломойського. І зауважте, ціна в контрактах, де фігурували прокладки Коломойського, була завищена, як мінімум на 20%, а рекорд – 3200 грн за тонну", – написала Чорновол і зауважила, що формула "Роттердам+", запроваджена за президентства Порошенка, передбачала ціну 1741 грн за тонну вугілля.

  "А особлива пікантність ситуації в тому, що вугілля це (яке продавали структури Коломойського – ред.) було з шахт ОРДЛО. А після того, як Коломойський в 2016 році майстерно провів спецоперацію "блокада на крові", ті шахти перестали бути постачальниками дешевої сировини в Україну зі сплатою податків в український бюджет, і стали реальним бізнесом на крові. Адже тепер Коломойський завозить донбаський антрацит із Росії зі значними націнками і податками в бюджет "рашки" і відкатами Курченку іншим феесбешникам і собі коханому. "Криваве вугілля" стало золотим кривавим вугіллям, яким пробитий борт "Центренерго", – акцентує Чорновол.

  Та, за словами журналістки, це не єдина діра, яка тягне згадану компанію на дно.

  Вона зазначила, що на початку 2020 року мала місце схема Коломойського, що одночасно била по двох державних компаніях:

  "Схема полягала в тому, що "Центренерго" вийшло на аукціон із великими обсягами електроенергії за демпінговими цінами, нижче ніж в "Енергоатому". Тому "Енергоатом" свою генерацію не продав, а "Центренерго" продав, переважно "своїм" – заводам Коломойського. Опісля "з'ясувалося", що проданий обсяг генерації не вміщує енергобаланс країни. Тому, щоб не відключати атомні енергоблоки потреби за контрактами державного "Центренерго", "Укренерго" перекрив за рахунок державного "Енергоатому".

  "А позаяк генерація з боку "Центренерго" в "Енергоатому" купувалася не заздалегідь, а в останній момент, на так званому ринку небалансів, коштувала вона, як "гарячі путівки" з 50% дисконтом від ринкової вартості…", – пояснює Чорновол.

  Вона наголошує, що цим Коломойський і заробив, і за рахунок "Енергоатому" підлатав дірку в "Центренерго", щоб воно "доплило до наступної схеми"…

  "Наступна схема полягала в тому, що державна "Укрнафта" (де Коломойський міноритарний акціонер) в 2020 році продавала з дисконтом 40% нижче ринку нафту і газ структурам Коломойського. Газ далі продавався з націнкою державному "Центренерго", – каже екснардепка.

  "Зеленський публічно розповідає, що Коломойський йому не брат, а на ділі операційний контроль над "Центренерго" вже другий рік у руках Коломойського. Окрім того, система пограбунку куди ширша ніж "Центренерго", бо включає "Укрнафту" і "Енергоатом"… Тут і коню зрозуміло, що це не може бути без сприяння влади. Хіба це свідчить, що в Зеленського з Коломойським крижані стосунки? Якщо і так, то на збагачення Коломойського це не впливає. Тим паче, що друг всіх олігархів в Офісі президента перший помічник Зеленського такий собі Сергій Шефір, найбільший друг, якраз Коломойського (він бізнес-партнер Коломойського в "1+1")", – робить висновок Чорновол.

  На її думку, міністра енергетики Юрія Вітренка "кинули просто під танки, коли всі ресурси закінчені, вся майбутня генерація продана, всі держпідприємства – банкроти, на вулиці зима...а лояльність влади до олігархів б'є всі рекорди".

  Попередній матеріал
  Ексглава української делегації в ПАРЄ Ясько розповіла, що пішла з посади через тиск Офісу президента
  Наступний матеріал
  У Німеччині виявили новий варіант коронавірусу
  Loading...