Санкції
Санкції 5 канал

ЄС може ввести санкції проти Росії після візиту Борреля

Читайте по-русски
У Європі впевнені, що Кремль не бажає налагодити діалог з Брюсселем

Євросоюз може накласти санкції проти Росії за порушення прав людини. Про це заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель – за підсумками зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Про це повідомляє "5 канал".

Верховний представник перебував у Москві три дні й за цей час також мав розмову із правозахисниками. За словами Борреля, відносини між ЄС та Москвою дуже складні, а отруєння та арешт Навального стали їхньою найнижчою точкою. Євросоюз та Росія йдуть у різні сторони. Кремль не бажає налагодити конструктивний діалог із Брюсселем, а в демократичних цінностях убачає загрозу – переконаний дипломат. 

Тому на зустрічі 22 лютого міністри закордонних справ ЄС розглянуть можливі санкції проти Москви. Вони стосуються не лише переслідування Олексія Навального, а й утисків опозиції, жорсткого придушення протестів та висилки трьох європейських дипломатів. Їх Росія видворила за буцімто участь у вуличних демонстраціях на підтримку Навального. 

"Реакція Сергія Лаврова, а також дії російської влади проти європейських дипломатів та Олексія Навального чітко показали, в якому напрямі рухається Росія. Тому її кроки стануть предметом обговорення серед міністрів закордонних справ 22 лютого. А в березні – і серед керівництва Європейської Ради. Після цього ми зробимо висновки і вживатимемо відповідних заходів", – повідомив речник верховного представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Петер Стано.

Нагадаємо, що за підсумками свого візиту в Росію Боррель заявив, що Москва не виявляє готовності до діалогу

Попередній матеріал
Потрібно забезпечити якісне лікування і захистити громадян: Марина Порошенко заявила, що реформа протитуберкульозних медзакладів потребує ретельної підготовки
Наступний матеріал
Шлях до Альянсу: коли Україна стане членом НАТО – думки дипломатів та експертів
Loading...

Боррель після візиту в РФ: Москва не готова до конструктивного діалогу з Євросоюзом

У ЄС запровадили "темно-червону" COVID-зону: як це вплине на пересування між країнами

Ар'єв, Герасимов і Головань у ДБР: брифінг "ЄС" і адвоката Порошенка – відео

В ЄС переглянули список "безпечних" країн, жителям яких дозволено в'їзд

ПЛР-тести і карантин: через нові штами COVID-19 у ЄC хочуть встановити жорсткі вимоги щодо в'їзду

Кордони всередині ЄС знову стануть відкритими, але є нюанси