Жозеп Боррель
Жозеп Боррель Фото з interfax.com.ua

Боррель після візиту в РФ: Москва не готова до конструктивного діалогу з Євросоюзом

  Читайте по-русски
  Боррель додав, що зустріч із Лавровим і меседжі від російської влади підтвердили, що Європа і Росія рухаються в різні боки

  Верховний представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки за підсумками свого візиту в Росію заявив, що Москва не виявляє готовності до діалогу. Про це Боррель повідомив у твіттері, передає "Укрінформ".

  "Мій візит до Москви показав, що Росія не хоче скористатися можливістю для конструктивнішого діалогу з ЄС. Це сумно, і нам доведеться робити висновки", – зазначив дипломат.

  Боррель додав, що зустріч із міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим і меседжі від російської влади під час візиту підтвердили, що Європа і Росія рухаються в різні боки.

  Крім того, у блозі на сайті Європейської служби зовнішньополітичної діяльності Верховний представник ЄС написав: "Часом дискусія з моїм російським колегою сягала високого рівня напруженості, оскільки я закликав до негайного і беззастережного звільнення пана Навального, а також до повного і неупередженого розслідування замаху на нього".

  Боррель ще раз указав, що агресивно організована пресконференція і вислання трьох дипломатів під час його візиту свідчать, що "російська влада не хотіла скористатися цією можливістю для конструктивнішого діалогу з Євросоюзом".

  За його словами, це не є несподіванкою, проте викликає жаль. "Схоже, що Росія поступово відривається від Європи", – констатував дипломат.

  Верховний представник ЄС також повідомив, що обговорить ці питання з главами МЗС країн Євросоюзу. "Державам-членам належить приймати рішення про подальші кроки – і, так, вони можуть включати санкції", – підкреслив Боррель.

  Нагадаємо, влада кількох країн ЄС вимагає затвердження вакцини AstraZeneca для щеплень у Євросоюзі.

  Попередній матеріал
  Китай схвалив вакцину Sinovac, яку закуповуватиме Україна
  Наступний матеріал
  США відновлять співпрацю з Радою ООН з прав людини, яку 3 роки тому покинув Трамп
  Loading...

  В ЄС переглянули список "безпечних" країн, жителям яких дозволено в'їзд

  ПЛР-тести і карантин: через нові штами COVID-19 у ЄC хочуть встановити жорсткі вимоги щодо в'їзду

  Кордони всередині ЄС знову стануть відкритими, але є нюанси

  Європарламент вимагає зупинити будівництво "Північного потоку-2" через арешт Навального

  ЄС планує до літа вакцинувати 70% дорослого населення

  Декілька країн ЄС вимагають затвердити вакцину AstraZeneca для щеплень в Євросоюзі