КСУ
КСУ 5.ua

Перейменування Дніпропетровської області: КСУ оприлюднив висновок

Читайте по-русски
Висновок Конституційного Суду є обов'язковим, остаточним і не може бути оскарженим

Висновок щодо визнання Конституційним законопроекту про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську оприлюднили на сайті Конституційного Суду України. Про це повідомили на сайті суду.

"2 квітня суд надав висновок № 2-в/2019 у справі за конституційним зверненням Верховної Ради щодо відповідності законопроекту про внесення зміни до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) (№ 9310-1) вимогам статей 157 і 158 Конституції України", – йдеться в тексті повідомлення.

Цим висновком Конституційний Суд України визнав законопроект про внесення зміни до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області)... "таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України".

Там наголосили, що в законопроекті запропоновано в частині 2 статті 133 Конституції слово "Дніпропетровська" замінити словом "Січеславська" і встановити, що цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Таким чином, надаючи висновок щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України, КСУ виходив, зокрема, з того, що запропонована в пункті 1 законопроекту зміна до частини 2 статті 133 Конституції стосується власної назви однієї з областей України як одиниці системи адміністративно-територіального устрою України, не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина, не спрямована на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України, а отже, є такою, що відповідає вимогам частини 1 статті 157 Конституції України.

Пункт 2 законопроекту також не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини та громадянина, не спрямований на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України, а отже, є таким, що відповідає вимогам частини першої статті 157 Конституції.

"Конституційний Суд України констатує, що на час надання ним цього висновку рішення про введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного або надзвичайного стану за процедурою, визначеною Конституцією України, не ухвалено, тому юридичних підстав, які б унеможливлювали внесення змін до Конституції України, немає", – підкреслено у рішенні.

З огляду на викладене Конституційний Суд вважає, що законопроект відповідає вимогам частини 2 статті 157 Конституції України.

Там додали, що за статтею 158 Конституції України законопроект про внесення змін до Конституції України, який Верховна Рада України розглядала, і закон не був ухвалений, може бути поданий до Верховної Ради України.

"У висновку зазначається, що Верховна Рада України протягом року законопроект не розглядала та протягом строку своїх повноважень не змінювала положення частини 2 статті 133 Конституції України. Отже, законопроект відповідає вимогам статті 158 Конституції України. З огляду на наведене, Конституційний Суд України констатує, що законопроект відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України", – йдеться в дописі.

Висновок Конституційного Суду є обов'язковим, остаточним і не може бути оскарженим.

Нагадуємо, 7 лютого Верховна Рада України спрямувала на оцінку до Конституційного Суду законопроект про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Такі зміни хочуть ухвалити в межах декомунізації, оскільки Григорій Петровський, на честь якого названо область, – один із перших комуністичних керівників України. Він активно боровся за встановлення радянської влади, затверджував директиву про так званий червоний терор. Під час голосування в Верховній Раді розглядали два варіанти перейменування – на Дніпровську або ж Січеславську. Більшість підтримала останню назву. Тепер протягом місяця Конституційний Суд має дійти висновку, чи відповідає законопроект Конституції. Після документ знову повернуть до парламенту для остаточного ухвалення.

Як повідомляв 5.UA, в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович прокоментував ініціативу щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Попередній матеріал
Кабмін заборонив чартерні польоти між Україною та РФ: що відомо
Наступний матеріал
22-річна студентка Техаського університету відкрила 2 екзопланети – як саме
Loading...

Комітет Ради вирішив не розглядати законопроекти про незаконне збагачення – причини

Порошенко: Рішення Конституційного суду не захистить корупціонерів, якщо Верховна Рада підтримає внесений мною законопроект

Климпуш-Цинцадзе про скасування статті щодо незаконного збагачення: "Сподіваюся, це поразка у битві, а не у війні"

Індульгенція на корупцію: навіщо Конституційний суд скасував статтю про незаконне збагачення – "БлогПост"

Скасування статті про незаконне збагачення: реакція антикорупційних відомств та ЄС

Луценко пояснила, що дасть внесений Президентом проект закону про незаконне збагачення