НАБУ
НАБУ 5 канал

НАБУ закрило всі справи про незаконне збагачення чиновників

Читайте по-русски
Повністю закриті всі провадження щодо ймовірної корупції посадовців – зокрема і ті, що перебували на розгляді у судах

Від сьогодні, 27 березня, в Національному антикорупційному бюро більше немає справ щодо незаконного збагачення. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Як стало відомо, до цього призвело рішення Конституційного Суду про визнання неконституційною статті про незаконне збагачення посадовців.

"У НАБУ більше немає справ про незаконне збагачення. Через рішення Конституційного Суду повністю закриті 26 кримінальних проваджень, і 37 – в частині ст.368-2 КК України. Загальна сума статків, законність походження яких досліджували детективи НАБУ в цих справах, становила близько 500 млн грн", – розповіли в Антикорупційному бюро.

Там поточнили: йдеться про кримінальні провадження, в яких фігурували доходи і майно народних депутатів, прокурорів, посадовців центральних органів влади та суддів. Зокрема, і справи, що вже слухаються в суді – щодо голови Держаудитслужби (обвинувачується в незаконному збагаченні на майже 10 млн грн), військового прокурора сил АТО (майже 3 млн грн незаконного збагачення), судді з Луганщини (понад 13 млн грн), міністра інфраструктури (понад 4 млн грн) та інші.

При цьому антикорупціонери додають: відповідне рішення Конституційного Суду дає чиновникам, причетним до корупції, індульгенцію.

"Мільйонні статки, отримані з джерел, законність яких не доведена, в Україні не вважаються карним злочином. Такий крок, на думку Національного бюро, є політично вмотивованим і суперечить зобов’язанням України за ратифікованою Конвенцією ООН проти корупції, домовленостям із Міжнародним валютним фондом та Європейським Союзом", – зазначили у прес-службі НАБУ.

 

Нагадаємо, Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає притягнення особи до відповідальності за незаконне збагачення. Відповідне рішення ухвалили у вівторок, 26 лютого. Рішення КСУ є остаточним і оскарженню не підлягає. 

Наступного дня Президент Петро Порошенко повідомив: планує внести до Ради законопроект про покарання чиновників за незаконне збагачення.

Попередній матеріал
Хто випустив Бойка і Медведчука: реакція українських правоохоронців на одіозний візит до Москви
Наступний матеріал
Президентські вибори: де за кордоном голосуватиме найбільше українців
Loading...