Космос
Космос YouTube / melodysheep

22-річна студентка Техаського університету відкрила 2 екзопланети – як саме

Читайте по-русски
Нові екзопланети – ті, які виходять за межі Сонячної системи – знайшли біля двох зірок в сузір'ї Водолія

Студентка Техаського університету в Остіні зібрала дані з телескопа Kepler за допомогою штучного інтелекту. Завдяки цьому їй вдалося виявити дві екзопланети. Про це повідомляє "Новое Время".

Зазначається, що кілька місяців тому вчені з NASA офіційно попрощалися з телескопом Kepler. Його запустили навесні 2009-го, і за 9 років роботи він зібрав дані про більш як 2,5 тис. планет поза Сонячною системою (екзопланет), і деякі з них можуть бути придатні для життя.

Попри те, що телескоп більше не зможе допомогти вченим у дослідженнях далекого космосу, інформацію, яку зібрав Kepler, оброблятимуть ще кілька років, і можуть зробити гучні відкриття.

Одним з таких відкриттів стало недавнє виявлення двох екзопланет, яке зробила команда астрономів Техаського університету в Остіні.

Як передає видання, керівником дослідження стала 22-річна студентка Енн Даттіло, яка вирішила використовувати програму із штучним інтелектом (ШІ) для аналізу даних з телескопа.

Складність полягала в тому, що під кінець роботи Kepler зібрані дані були дещо неточними, і вченим на Землі було складніше їх розшифровувати.

Енн Даттіло взяла за основу ШІ-систему телескопа Kepler AstroNet-K2 таким чином, щоб вона могла знаходити зірки, на орбітах яких розташовані планети. Після того як програма відбирала такі зірки, команда студентки перевіряла інформацію за допомогою наземних телескопів.

Нові екзопланети – ті, які виходять за межі Сонячної системи – знайшли біля двох зірок в сузір'ї Водолія. Планети назвали K2-293b і K2-294b, вони трохи більші за Землю і розташовані на відстані понад 1200 світлових років.

Відкриття двох нових екзопланет є значущим, оскільки за весь час ученим вдалося знайти тільки 4000 таких планет поза Сонячною системою.

"Якщо ми хочемо дізнатися, скільки всього планет існує, ми повинні знати, скільки планет ми знайшли. Але ми також повинні знати, скільки планет ми пропустили. Ось тут і з'являється робота для ШІ", – заявив астроном Ендрю Вандербург із Техаського університету, який надихнув студентку на роботу і був одним з перших, хто використовував ШІ-систему для знаходження екзопланет.

Дивіться також фотогалерею:

Не тільки "червона" планета: велика добірка барвистих світлин Марса – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

 

Попередній матеріал
Перейменування Дніпропетровської області: КСУ оприлюднив висновок
Наступний матеріал
Геращенко підловила Зе-команду на некомпетентності: "Проект Порошенка про скасування е-декларацій для активістів уже у ВР"
Loading...

Робот-бариста, аналогів якому ще немає в Європі, з'явився в одній з кав'ярень Дніпра

На місці зруйнованих Помпеїв археологи знайшли античний фастфуд

"Дивовижні результати в кидках із різних дистанцій": Toyota розробила 2-метрового робота-баскетболіста

Нею ще козаки ходили: в Києві археологи знайшли вулицю XVII–XVIII століть

Мала 18 щупалець навколо рота: в Китаї виявили стародавню морську істоту

Просто під ногами: у Києві на Подолі знайшли скарб римських монет