Розкопки на Подолі
Розкопки на Подолі Facebook

Нею ще козаки ходили: в Києві археологи знайшли вулицю XVII–XVIII століть

  Читайте по-русски
  Артефакти будуть передані до державних музейних фондів України

  Директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк повідомив, що посеред столиці, на вулиці Щекавицькій, під час охоронно-рятівних досліджень архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України знайшла вулицю XVII–XVIII століть. Про таке інформує прес-служба адміністрації Києва на своєму сайті.

  "Згідно з інформацією Інституту археології Києва, з червня 2018 року і до сьогодні експедиція Інституту проводить охоронно-рятівні дослідження ділянки на вул. Щекавицькій. Дослідники повідомили, що під час робіт зібрано велику колекцію археологічних матеріалів ХІІ–ХІХ ст. Серед індивідуальних знахідок виділяються три давньоруські хрести-енколпіони, три свинцеві князівські печатки, мідна бляшка із зображенням Богородиці, футляр для шаблі ХІХ ст. тощо. Окрім того, фіксувалися також культурні нашарування, вулиця та поховання XVII–XVIII ст., виявлено також шари давньоруської доби (ХІІ–ХІІІ ст.)", – йдеться в тексті повідомлення.

  Крім того, керівник експедиції, очільник відділу археології Києва Всеволод Івакін наголосив, що в обстежених горизонтах головним чином представлені культурні нашарування та археологічні об'єкти ХІХ ст., що утворилися після пожежі 1811 р. та повного перепланування вуличної системи Києво-Подолу.

  "Велика кількість монет і товарних пломб ХІХ ст. є характерною для припортової зони, в якій розташована досліджувана ділянка. Проте зафіксовано залишки близько десятка невеликих підвалів-комор, господарських та гідротехнічних споруд. Фіксувалися також культурні нашарування, вулиця та поховання XVII–XVIII ст., виявлено також шари давньоруської доби (ХІІ–ХІІІ ст.)", – зазначив дослідник.

  Івакін наголосив, що наразі роботи продовжуються, всі знахідки обробляються, реставруються. Після чого буде підготовлено науковий звіт з описом артефактів, які передадуть до державних музейних фондів України.

  Як повідомляв 5.UA, в англійському графстві Саффолк археологи натрапили на загадкове поховання давньоримських часів, де у більшості похованих там людей голови чомусь відділені від тулуба.

  Попередній матеріал
  Смертельна ДТП на Одещині: на трасі зіткнулися маршрутка з людьми та 2 вантажні буси – подробиці
  Наступний матеріал
  У Польщі священики публічно спалили книги про Гаррі Поттера та роман "Сутінки" – фото
  Loading...

  У Мексиці знайшли печеру майя з тисячолітніми ритуальними артефактами – відео

  Не має точного аналогу: український музей отримає унікальний тисячолітній меч

  Розкопкам на Поштовій загрожує руйнування: що нині відбувається навколо скандального проекту ТРЦ

  Пролежали в землі 75 років: львівські науковці почали вивчати унікальні документи ОУН-УПА

  Артефактам понад півтори тисячі років: в Україні знайшли унікальний могильник

  Справа "скіфського золота": нідерландський суд призначив дату розгляду апеляції