newscientist.com

Неможлива галактика: дослідники виявили вже другу космічну систему без темної матерії

  Читайте по-русски
  Дослідники не уявляють, яким чином утворюються такі галактики

  Міжнародна група дослідників відкрила вже другу галактику, в якій, судячи з усього, немає темної матерії. Про таке повідомляє Science Alert.

  У 2018 астрономи за допомогою космічного телескопа Хаббл і наземної обсерваторії Кека знайшли схожу галактику NGC 1052-DF2, яка належить до досить рідкісного типу ультрадіфузних галактик.

  "Виявлення другої галактики з дуже невеликою кількістю або відсутністю темної матерії настільки ж захопливе, як і перше відкриття DF2. Це означає, що шанси знайти більше цих галактик зараз вищі, ніж ми думали раніше. Оскільки в нас немає хороших ідей про те, як утворилися ці галактики, я сподіваюся, що ці відкриття спонукають більше вчених працювати над цією загадкою", – наголосив астроном Пітер ван Доккум з Єльського університету.

  Відкриття DF2 стало величезним сюрпризом, і це змусило нас засумніватися в наших поточних уявленнях про формування і динаміку галактик, згідно з якими темна матерія є важливою частиною цього розуміння.

  Є факти, які на даний час незрозумілі, навіть для нашого найкращого обладнання. Водночас ми знаємо, що є якась невидима маса, яка збільшує гравітаційні сили в галактиках. В Чумацькому Шляху, наприклад, швидкість зовнішнього краю галактики набагато швидша, ніж це було б, якби на нього впливала тільки виявлена ​​речовина.

  У деяких галактиках, здається, більше темної матерії, ніж нормальної, і до відкриття DF2 вважалося, що темна матерія є не просто компонентом, а вимогою для формування галактик.

  Команда також провела подальші дослідження, щоб підтвердити попередні результати для DF2. Використовуючи потужний Keck Cosmic Web Imager (KCWI) з обсерваторії WM Keck, вони відстежували орбіти 10 кульових скупчень. Їхня швидкість також відповідала показникам, відповідно до яких можна говорити про відсутність темної матерії.

  І оскільки ці галактики настільки незвично позбавлені темної матерії, вони фактично є підтведжувальним аргументом на користь її існування – вони доводять, що нормальна матерія може існувати окремо.

  "Ми сподіваємося, що потім з'ясуємо, наскільки поширені ці галактики і чи існують вони в інших областях Всесвіту. Ми хочемо знайти більше доказів, які допоможуть нам зрозуміти, як властивості цих галактик працюють з нашими нинішніми теоріями", – сказав астроном Шані Даніелі з Єльського університету.

  Попередній матеріал
  Якщо Білорусь може щось більше зробити для миру в Україні, ми готові – Лукашенко
  Наступний матеріал
  У Києві дозволили рух із швидкістю 80 км/год: де саме
  Loading...

  Вперше в історії: під час місячного затемнення вдалося зафіксувати падіння метеорита

  Сонце стане кристалічним білим карликом через 10 млрд років – астрономи

  "Супер-Земля", на якій може існувати життя: вчені з NASA зробили відкриття – відео

  Наш Всесвіт має двійника, де час тече в інший бік – вчені

  Астрономи знайшли в Чумацькому Шляху 3 нових зоряних скупчення

  Юрій Кондратюк - українець, розрахунки якого допомогли американцям висадитися на Місяць