Космічне агентство США опублікувало звіт про успішні випробування марсіанського вертольота. Про це пише "НВ", із посиланням на NASA.
"В кінці січня 2019 року всі зразки, що становлять льотну модель марсіанського вертольота NASA, були випробувані. Вертоліт вагою не більш як 1,8 кг є демонстраційним проектом в галузі технологій, який нині проходить суворий процес перевірки перед його відправленням на Марс", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що велика частина випробувань, які проходить польотна модель, була пов'язана з демонстрацією того, як вона може працювати на Марсі, зокрема при таких температурах, як на цій планеті. Чи витримає вертоліт і чи зможе функціонувати при низьких температурах, в тому числі в нічний час, коли температура опускається до мінус 90 градусів за Цельсієм.
Очікується, що в лютому 2021 року вертоліт, захований в марсоході Mars 2020, досягне поверхні Червоної планети. Через кілька місяців він буде розгорнутий і почнуться випробувальні польоти на поверхні іншого світу.
"Готуючись до цього першого польоту на Марс, ми зареєстрували понад 75 хвилин польоту з інженерної моделлю, яка була близька до нашого вертольоту. Нам потрібно було переконатися, що він працює так, як очікувалося", – розповіла керівник проекту Mars Helicopter в лабораторії реактивного руху NASA Мімі Аунг.
За інформацією, команда Mars Helicopter випробували вертоліт у космічному симуляторі JPL, вакуумній камері завширшки 7,62 м. Спочатку команда створила вакуум, прибравши весь азот, кисень та інші гази з повітря всередині гігантського циліндра. Замість них команда ввела вуглекислий газ, головний інгредієнт атмосфери Марса.
"Попадання нашого вертольота в таку атмосферу – це тільки частина проблеми. Щоби справді симулювати політ на Марсі, треба було прибрати дві третини гравітації Землі, бо гравітація Марса набагато слабкіша", – повідомив тест-провідник Mars Helicopter Тедді Цанетос.
Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що NASA припинило місію епохального марсохода Opportunity.
Також дивіться фотогалерею за темою:
Пореготати над собою: NASA створює кумедні постери до кожної місії на МКС – ФОТО



















