Близько 300 юнаків та дівчат Тернопільщині взяли учать у патріотично-історичній грі "Гурби-Антонівці". За перемогою учасники двох команд вирушили на кілька днів у ліс.
На кілька днів ліси на межі Тернопільщини та Рівненщини перетворилися на ігровий майданчик спортивно-патріотичної гри "Гурби-Антонівці". Гра відтворює бій УПА та військ НКВС. Саме в цих місцях з 21 до 25 квітня 1944 року і відбулося це протистояння, воно отримало назву бій під Гурбами.
Щоб узяти участь у змаганнях, Дмитро восьмий рік поспіль приїжджає з Луганщини. Каже: приваблює не лише екстрим, а й історична атмосфера.
"Мені завжди подобалося саме українське оточення, а не проросійське", – каже учасник гри Дмитро.
Тернополянин Любомир теж на змаганнях не вперше. Із собою привіз теплий одяг, аптечку, тент, спальник, каремат, компас та ліхтарик. Упевнений, запорука перемоги – добре екіпірування та гарна фізична підготовка.
"Важкі умови, треба психологічно витримати, потрібно не відсиджуватися. Треба себе психологічно налаштувати. Більшість уже після першого дня їдуть додому та лишають групу", – розповідає Любомир.
Хлопець запевняє: "Тут відчуття патріотизму найгостріше. Вкотре приїжджаю, щоб перевірити себе. Кожного року перевіряю".
Перед учасниками стоїть завдання – зірвати пов'язку з плеча бійця команди-противника. Це потрібно зробити впродовж 60 годин. Змагаються хлопці і дівчата. Адже під час боїв УПА жінки теж брали до рук зброю та віддавали життя за Україну. Оксана приїжджає на гру другий рік поспіль.
"Дівчата – це така таємна зброя. В бою хлопці валять противника на землю, а дівчата тим часом зривають пов’язку. Вони можуть зробити головний елемент", – пояснює учасниця Оксана.
Бій 75-річної давнини добре пам'ятає Василь Кирилюк. Він був серед тих, хто в 1944-му захищав Вітчизну в цих місцях.
"Їх було 25 тисяч, це було щось страшне. А у мене у гвинтівці було лише 34 патрони. А ще в нас було правило – один патрон для себе. Значить у мене було насправді лише 33 патрони", – розповідає воїн УПА Василь Кирилюк.
Нині "Гурби-Антонівці" – найбільша історично-патріотична гра в Україні, яка 17 років поспіль збирає учасників не лише з усієї України, а й з-за кордону. За словами організаторів, такі змагання не лише підтримують патріотичний дух, а й навчають молодь захищати свій край. Переможець цьогорічної гри стане відомий за кілька днів.
Тетяна Муран, Оксана Задорожна, Тернопільська обл., "5 канал"
Дивіться також фотогалерею:
Олімпійська надія: юні українські фігуристи на Європейському фестивалі в Сараєво – ФОТО