Річка Почайна
Річка Почайна 5 канал

Чи закують "український Йордан" в асфальт: що чекає на річку Почайну в Києві – сюжет

Читайте по-русски
Річка Почайна – це фактично купіль хрещення Київської Русі, так про неї кажуть священики

Унікальна історична річка Почайна може опинитися під асфальтом. Усе через дорогу, яку узялися прокладати до нового торговельного центру. Дізнавшись про наміри забудовника, активісти одразу забили в набат.

Річку Почайну, в якій, на думку істориків, князь Володимир хрестив Київську Русь, можуть закатати в асфальт. Поруч з її гирлом розгорнули будівництво нової дороги із Набержно-Рибальської до майбутнього торговельного центру.

Серед тих, хто забив на сполох, – Анабелла Моріна. Жінка каже: "Стіна височіє, ось над нею, вона вже практично трохи далі вже є. Це міська дорога, передбачена детальним планом території. Вона повинна була пройти прямо ось тут".

Активістка наголошує: хай там що, потрібно змінити проект будівництва. На захист Почайни стали священники: на згадку про хрещення Русі у воді встановили хрест.

Олександр Драбинко, настоятель Спасо-Преображенського собору, каже: "Річка Почайна – це фактично купіль хрещення Київської Русі. Князь Володимир, охрестившись у Херсонесі, приїхав до Києва і саме у водах ріки Почайної, котра впадає до Дніпра, відбулося хрещення киян свого часу. Ми маємо державу, ми маємо свою Церкву, ми маємо християнську віру, до якої нас покликав Господь через князя Володимира, обравши його.

Водночас у Київраді зареєстрували проект, за яким уздовж річки має бути парк. Там не лише облаштують територію, а й демонтують збудований колектор, яким мала б рухатися після будівництва дороги Почайна.

Костянтин Богатов, депутат Київради, автор проекту, каже: ""Зараз ми займаємося питанням підготовки проектування. На жаль, довго це все йде, дуже бюрократично. Парк розташовується вздовж всієї річки, вздовж її історичного русла, ми хочемо створити таку історію як культурний парк, ландшафтний парк, щоб кожен міг доторкнутися до нашого "українського Йордану".

На вимоги громадськості зрештою пристав і забудовник. Погодився внести зміни до старого проекту будівництва. Присягається: річку не чіпатимуть, дорогу зводитимуть упритул.

"Прийняли кінцеве рішення: залишити частину відкритої Почайни і перенести колектор, тобто виконати вимоги громадськості, але дорогу залишити на тому самому місті, просто підняти на естакаду", – каже підрядник будівництва Микола Яровий.

Процес будівництва дороги й надалі пильнуватимуть активісти. Звести її мають до кінця травня. Облаштувати ж парк планують уже наступного року.

Валерія Павленко, Олексій Іванченков та Едвард Белінський, "5 канал"

Попередній матеріал
У Луцьку через перепад напруги в десятках будинків згоріла побутова техніка: хто відшкодовуватиме збитки
Наступний матеріал
"Не лише екстрим, а й історична атмосфера": теренова гра “Гурби-Антонівці” пройшла на Тернопільщині
Loading...