Зариблення
Зариблення 5 канал

Зариблення Дніпра: в Канівське водосховище випустили 3 тонни риби

Читайте по-русски
Все це контролював рибоохоронний патруль, який бореться за відновлення популяції водних мешканців

Понад три тонни риби випустили в Канівське водосховище ранком п'ятниці. Все це контролював рибоохоронний патруль, який бореться за відновлення популяції водних мешканців. Одразу після "новосілля", рибокопи вирушили контролювати вилов старожилів – його істотно обмежили у зв'язку з весняно-літнім нерестом.

Дворічок коропа, білого амура і товстолобика – від 20 до 30 тисяч особин, загальною масою у три тонни, випустили в Канівське водосховище. Зариблюють водойму двічі на рік – весною та восени, коли умови для перевезення риби зі ставків найсприятливіші.

"Оскільки вони в нас заростають сильно, то такі види як товстолобик і білий амур, вони будуть і як меліорант, і з'їдять і рослинність", – пояснює іхтіолог Олександр Квасильчук.

Завдяки цьому вдасться поліпшити якість води, наголошує іхтіолог. Адже від початку розбудови каскаду водосховищ змінилась екосистема Дніпра: зменшилася течія і посилилось замулення, тому річище почало заростати. Окрім того, за кілька років ці риби стануть бажаним трофеєм для рибалок. Деякі з них навіть прийшли на берег із допомогою."Треба ж і рукави розтягнуть, і церату розстелить треба, допомогти, бо дві людини тут не справиться", – каже Роман Любименко, рибалка риболовецького господарства с. Трипілля.

"Ми виловлюємо, ми і зариблюємо", – наголошує директор Трипільської рибної компанії Сегій Сотковий.

Контролює роботу рибоохоронний патруль. Його співробітники не лише стежать за зарибленням, а й борються з браконьєрами. Два тижні тому оголосили традиційну заборону на вилов через нерест.

"Саме в цей період вона найбільш вразлива, тому що нереститься на мілководних частинах, прогрітих сонцем, і є легкою здобиччю для браконьєрів. Якщо ми будемо нераціонально використовувати і знищувати, то наші діти побачать рибу лише на картинках", – зауважує керівник рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

Самі себе співробітники патруля називають рибокопами. Запевняють: під час нересту працюють у режимі нон-стоп. Попри зменшення за останні три роки кількості браконьєрів, нині щоденно фіксують з десяток порушень у межах Київщини.

Заборона не поширюється на тих, хто ловить з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом. Але не більш як 3-х кілограмів на добу.

Анна Брикова, Едвард Белінський, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ми своїх не кидаємо": військові привезли гуманітарну допомогу мешканцям хутора Вільного
Наступний матеріал
Прапор "ДНР", вибори-2019, нормандський формат: подробиці зустрічі Меркель із Порошенком