гуманітарна допомога
гуманітарна допомога 5 канал

"Ми своїх не кидаємо": військові привезли гуманітарну допомогу мешканцям хутора Вільного

Читайте по-русски
Нині населений пункт окупанти постійно тримають на прицілі

Доба на лінії фронту минає без утрат. Армійці тим часом доправляють гуманітарну допомогу мешканцям прифронтового населеного пункту Вільний. Це частина Золотого-4, що була звільнена улітку. Нині населений пункт окупанти постійно тримають на прицілі. Удень і вночі під вогнем не лише військові позиції, а й будинки цивільних. Репортаж Вікторії Ковальової.

Ми прибули до хутора Вільного, частини Золотого-4, яка була звільнена Об’єднаними силами улітку 2018-ого. Армійці запросили режим тиші для того, щоб привезти гуманітарну допомогу цивільним.

У пакунках – свіжа преса, одяг та армійські пайки.

Прибули до Вільного і медики. Вони оглядають місцевих і видають їм медикаменти. Мешканці просять надати можливість прибрати на кладовищі. Через обстріли туди ходити бояться.

"До ВЦА. День ви оберете, щоб вони дали заявку нам. Для чого? Для того, щоб ми зробили режим тиші. Домовилися з тією стороною ОБСЄ, запустили саперів, щоб просто не почали стріляти по саперах. Вони почистять, а потім ви будете там працювати", – пояснює військовий місцевим. Після того як Об'єднані сили встановили контроль над Вільним, ворог активно взявся повертати втрачене. Обстріли тут не припиняються ані вночі, ані вдень. Окупанти не дають підняти голови не лише військовим, а й цивільним.  

"Почнуть з бугра стрілять, потім звідти. Б'ють, б'ють. Потім отвєтку ті дадуть. Усе. Тихо!" – розповідає мешканець Золотого-4 Володимир.

Він каже, щойно зранку вийшов на подвір'я, ворог розпочав обстріл.

"Тільки до голубів, і ось! Кулемет! Тра-та-та! Куди ти вранці стріляєш?! Туман! Нічого не видно", – обурюється місцевий мешканець.

Стрілянина вигнала з городу і Тетяну.

"Пулька тільки що пролетіла, але зрикошетила. Не потрапила в мене. Нічого. Наступного разу, може, "пощастить" комусь. Довбонуть. Кожен день! Стрілянина! Вибухи", – бідкається мешканка Тетяна Сухарада.

"Я взагалі живу. Якщо тут на початку села живуть хоч ще, а в мене гора. Я не виходжу. Я цього року не буду садити город. Страшно", – каже мешканка Золотого-4 Людмила.

Дочка Олега Ковтуна – єдина дитина, яка залишилася жити у Вільному. Закінчує 9-й клас, але школу часто пропускає. Через обстріли можливість вийти з дому є не завжди.

"Звикла! Вона не знає. З 8-ми років почалася війна, і це вже зараз їй 14, 6-й рік пішов. Вона не бачила мирного життя. Вона не знає, що таке мирне життя. Все війна і війна", – розповідає Олег Ковтун.

Військові кажуть, окупанти навмисно обстрілюють мешканців Вільного. Адже вибити українських військових із добре укріплених позицій їм не вдається, тому тиснуть на цивільних. Армійці заспокоюють, місцеві під надійним захистом.

"Ми українці! Ми своїх не кидаємо. Один одному завжди допомагаємо. Тому що вони люди. Наші громадяни, які попали в біду. І ми все зробимо, щоб вони відчували, що Україна разом з ними. І Збройні сили так само разом з ними", наголошує боєць Юрій Вірановський.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція
Наступний матеріал
Зариблення Дніпра: в Канівське водосховище випустили 3 тонни риби
Loading...

США передали медичне обладнання для українських військових

"Воїнам необхідне якісне лікування": одразу 4 військові шпиталі отримали сучасне медичне обладнання

Подарунок жінкам і дітям: пологовому будинку Краматорська передали гуманітарну допомогу з Франції

"Червоний Хрест" передав на окуповану територію 19 вантажівок з гуманітарною допомогою – ДПСУ

Армійці ЗСУ передали Донецькій лікарні у Лимані міжнародну гуманітарну допомогу на 1 млн грн – відео

Словаччина передала гуманітарну допомогу мешканцям вільних міст Донбасу