Офіцери Центру цивільно-військового співробітництва дізналися про потребу інвалідних візків і за кілька місяців організували адресну допомогу нужденним. Більше знає кореспондент "5 каналу" Вікторія Ковальова.
У родину Кияшків, де виховують хворого на ДЦП хлопчика, завітали військові з подарунком для 10-річного Єгора. Кожен вихід з дому для хлопчика був великою проблемою, розповідає мати. Єгор швидко росте і візочки, отримані за державною програмою, йому не підходять.
Візочок для Єгора привезли офіцери Центру цивільно-військового співробітництва. "Зручний, і положення знизу змінюється, і за ростом дуже добре", – радіє мати Наталя Кияшко.
Також допомогу передали Кремінській лікарні. Інвалідними візочками медичний заклад укомплектований трохи більше, ніж на половину. Найбільший дефіцит – у відділенні паліативної допомоги.
"У нас здебільшого люди малоходячі. Є ті, хто ходить, проте їх одиниці, і то біля ліжка. Навіть аби по відділенню проїхатися, дістатися перев’язочної, помити їх – потрібні візки. Це допомога, звісно, в нашій ситуації", – каже головний лікар Кремінської районної лікарні Лариса Кульбач.
Кремінський хоспіс – нині єдиний на Луганщині. 70-річну Наталю Ноликову привезли сюди після інсульту з окупованого Кіровська. Жінка бідкається, що на непідконтрольній території в допомозі відмовили.
"Я шукала в Луганську реабілітаційний центр, розмовляла з завідуючою. Вона мені сказала, що там приймають жінок до 50 років, а мені вже 70, тому я "відпрацьований матеріал". Ось що мені сказали", – пригадує пані Наталя.
Візиту українських захисників жінка радіє, власне, як і всьому українському. Адже впродовж перших трьох років війни на окупованій території пенсіонерка ледь виживала.
"Тут я почала отримувати пенсію, а з 2014 по 2018 рік я її не отримувала. Вже нічого не лякає в цьому житті, просто тяжко усвідомлювати те, що сталося. Це незрозуміло що", – каже пацієнтка.
Загалом армійці отримали від однієї з міжнародних гуманітарних організацій 40 інвалідних візочків. Усі їх передають людям з інвалідністю, які мешкають в Луганській та Донецькій областях.
"Це необхідно для того, щоб люди розуміли, що Збройні Сили призначені не лише для того, щоб воювати, а й для того, щоб надавати допомогу людям, які проживають в зоні бойових дій. Щоб піднімати їх моральний дух, щоб вони знали, що про них піклуються", – каже військовий ЗСУ Андрій.
Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею:
"Це не в мами вдома": відверто про життя морпіхів "на нулі" – ФОТОРЕПОРТАЖ