На Черкащині борються з рибним браконьєрством
На Черкащині борються з рибним браконьєрством 5 канал

"Вивозять рибу мало не мішками": як у розпал нересту на річці Рось борються з браконьєрством – репортаж

Читайте по-русски
У Верховній Раді знаходиться законопроект, який у рази збільшує покарання за порушення браконьєрства

Десятки рибалок у заповідній зоні, розставлені сітки та браконьєри, які вивозять рибу мало не мішками. Так починається нерестовий сезон на річці Рось на Черкащині. Природне нерестовище дніпровської фауни щовесни перетворюється на місце заробітку для місцевих та на місце загибелі риби. Попри те, що в цих водах рибалити заборонено взагалі. Щоб зупинити винищення риби, інспектори рибоохоронного патруля та громадськість виходять у рейди. З ними і наша Яна Лимаренко.

Річка Рось – одне з найбільших нерестилищ Дніпра на Черкащині й одночасно – ласий шматок для браконьєрів. Щовесни, коли риба сюди йде на нерест, вони перегороджують русло тенетами.

Команда інспекторів рибоохоронного патруля на човні об'їздить річку в пошуках браконьєрських сіток. Довго шукати не доводиться – тенета тут через кожні 10 метрів. Сітка-павук – заборонене знаряддя вилову, за один раз піднімає до кількох кілограмів риби, а тому її називають одним із найнебезпечніших браконьєрських знарядь.

Допомагають патрульним боротися з браконьєрами й активісти. Разом конфісковують човни, які, ймовірно, браконьєри кинули біля водойми.

Валентин Коверніченко, інспектор рибоохоронного патруля, розповідає: "Шукаємо їх на прибережній смузі, як і сьогодні. Власника не було, лодка стояла відв'язана, на даному етапі ми її вилучили, бо навпроти неї знаходились браконьєрські знаряддя вилову – сітка, як ви бачили". 

Нижче за течією інспектори виявляють рибалок із вудками. Рибалка Володимир виправдовується, переконує: постійно тут рибалить і не знав, що заборонено.

"Я пенсіонер, хоч на смаженину ввечері поїсти", – говорить чоловік.

Через порушників, кажуть фахівці, Дніпро втрачає цілі популяції видів риб. Вже значно поменшало сома та судака.

"Людина, виловлюючи цей екземпляр, не задумується, скільки загине мальків. На цьому прикладі ми можемо бачити – до 10 тисяч. Загине одна риба й не буде 10 тисяч", – наводить сумну статистику студент-еколог ЧНУ ім. Хмельницького Юрій Діденко.

Лише у березні на Черкащині інспектори рибоохоронного патруля провели 160 рейдів та виявили понад півтисячі порушників. Їх карають штрафом до 3,5 тисяч гривень. Крім того, рибалки додатково платять за кожну пійману ними рибину. Але такі штрафи не лякають браконьєрів-промисловців, – зізнаються інспектори.

"Сьогодні у Верховній Раді знаходиться законопроект, який у рази збільшує покарання за порушення браконьєрства. І це сьогодні дуже важливо, тому що інструменти для роботи що в рибоохорноого патруля, що в поліції ефективного немає, щоб боротися з браконьєрами", – каже начальник черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько.

Від 1 квітня і до червня вилов риби в Україні заборонений. Для затятих рибалок виділили окремі водойми – їх перелік є на сайті Держагентства рибгоспу. Втім і на тих водоймах діють певні обмеження: рибалити лише на одну вудку з одним гачком, і вилов не має перевищувати трьох кілограмів.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
Здатна летіти понад тисячу кілометрів: в Україні створили нову крилату ракету
Наступний матеріал
ФБР веде розслідування проти Коломойського – оновлено
Loading...