У Черкасах містяни самі очистили від сміття узбережжя Дніпра
У Черкасах містяни самі очистили від сміття узбережжя Дніпра 5 канал

"Чисті водойми – екологічно здорова країна": як у Черкасах містяни самі взялися очищати від непотребу узбережжя Дніпра – відео

Читайте по-русски
За півтори години прибирання наповнили непотребом 82 мішки

Узбережжя Дніпра та дно водойми на популярних пляжах Черкас прибирали активісти. Зібралися більше трьох десятків містян із мішками. Акцію "Чисті водойми – екологічно здорова країна" підтримали і водолази.

Ігор Маклашин, інспектор рибоохоронного патруля, за 20 хвилин назбирав у кущах два мішки непотребу.

"Воно небезпечно, що битого багато скла. І діти, і дорослі будуть купатися, ось вода прибуде, – це будуть травми, порізи і так далі", – каже чоловік.

Більше трьох десятків активістів вийшли прибрати один із найпопулярніших пляжів у Черкасах у мікрорайоні Дахнівка. Прибрали не лише узбережжя, а й дно Дніпра. Тут працював водолаз.

Чоловік розповідає: "Небезпечне сміття, баночка якась, м'ячик, пакети. Найбільше целофану та пластику".

Водолаз Едуард Ковальчук такими знахідками не здивований, розповідає: під водою багато сміття: "Там є і скляні пляшки, там все, що завгодно можна побачити".

Сміттєзвалище на водоймах – уже звичне явище. Тож із року в рік активісти виходять на таку толоку.

"Чим більше таких акцій, тим більше людей будуть долучатися і потім допомагати природі. Сам прочитав у Facebook, вирішив допомогти, а так той, хто раз хоч би зібрав – той більше смітити не буде після себе", – говорить черкащанин Сергій Ганненко.

Зібраний непотріб – то не лише чисті від сміття пляжі, а й врятовані життя птахів та риб. Головні вороги фауни – скло та пластик.

"Дуже це впливає на рибу, бо буває, що риба потрапляє в таку пастку, вона залазить в цей пакет, вилізти не може, починає, риба просто гниє у воді, тим самим вона розносить цю заразу по всій водоймі і страждають водні біоресурси другі, птахи – те ж само, вони заплутуються в ці пакети, бувають і на лапах, і на крилах, і в дзьобах ці пакети", – каже заступник начальника відділу охорони водних біоресурсів Черкаського рибоохоронного патруля Андрій Тичков.

За півтори години прибирання наповнили непотребом 82 мішки. Його відправлять на утилізацію.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Спільні тренування КОРДу та американських спецпідрозділ S.W.A.T.: які прийоми відпрацьовували українські спецпризначинці – репортаж
Наступний матеріал
Майже Tesla: на Львівщині пенсіонер власноруч змайстрував електромобіль – відео
Loading...