У Маріуполі з річки діставали сміття
У Маріуполі з річки діставали сміття 5 канал

Місія "чистий Маріуполь": водолази підняли з дна річки Кальчик понад 6 кубометрів сміття – репортаж

Читайте по-русски
За кілька тижнів роботи водолази очистили близько трьох кілометрів дна річки

Понад шість кубометрів сміття з дна річки Кальчик, що в Маріуполі, підняли водолази протягом двох тижнів. У місті розпочалася щорічна підводна толока. Що знаходять водолази у воді, бачила кореспондент "5 каналу" Олена Уланова.

Григорій Сиренко працює водолазом восьмий рік. Проводить під водою декілька годин на день. Щоб зануритися, одягає на себе більше 30 кілограмів свинцевих обважень. Шукати сміття на дні доводиться навпомацки. За допомогою спецобладнання водолази дістають із дна річки гумову шину. За кілька годин роботи – це вже четверта.

"Швидше за все, діти граються, накочують їх сюди і скидають в річку. Просто десь знаходять і приходять, може, купатися на них і шини у них тонуть", – каже водолаз рятувальник Євген Клепінін.

Склянки, пластикові пляшки, пінопласт і навіть автомобільні шини. Щороку водолази дістають з дна річки понад шість кубів побутових відходів.

"Щороку за зиму в річку зносить зливовими дощами або приносить з верхів'я річки приблизно одну і ту ж кількість сміття – від шести до десяти кубів", – розповідає начальник Маріупольської рятувальної аварійно-водолазної служби Олександр Татай.

Допомагають водолазам і містяни. Кажуть, у забрудненні річки винні самі мешканці Маріуполя. Адже після відпочинку на набережній залишають багато сміття.

Маріуполець Андрій каже: "Ми боремося за чисте середовище, екологію, а ось цей неорганізований відпочинок... Все кидають. Подивіться, всюди на лавках пакети, всюди все летить. У нас треба народ виховувати, а потім вже займатися екологією".

За кілька тижнів роботи водолази очистили близько трьох кілометрів дна річки Кальчик.

"Комусь це робити потрібно, я вам так скажу. Якщо не я, то хто", – каже один з рятувальників. 

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
Журналісти і оператори "5 каналу", які працюють на передовій, отримали нагороди від командувача Об'єднаних сил – відео
Наступний матеріал
Порошенко: Чекаю Зеленського на дебати на "Олімпійському" 14 квітня
Loading...