Скріншот відео

Виловили півсотні мішків сміття: як у Луцьку учасники екозапливу чистять місцеву річку

Найчастіше активістам трапляються пластикові й скляні пляшки та поліетиленові пакети, які застрягають поміж гілок дерев

Пластикові пляшки, поліетиленові пакети та скляна тара – це далеко не повний перелік того, що любителі відпочинку на природі залишають після себе в лісах та на берегах водойм. Луцькі активісти, не чекаючи на комунальників, самостійно вирішили прибрати річку Стир від сміття.

Замість граблів – весла, замість сміттєвих баків – мішки. Задля безпеки учасники толоки надягають рятувальні жилети. Кілька настанов від інструкторів − і до роботи.

"Коли ми проводимо наші заплановані сплави, не тільки в Луцьку, а на інших річках Волині, ми кожного разу збираємо сміття. Є декілька точок, де чекає машина з причепом, на які сміття вивантажується і в кінці потім вивозиться на сміттєзвалище", – пояснила співорганізатор акції Тарас Сиротюк.

Маршрут сплаву – 20 кілометрів уздовж русла Стиру, що протікає Луцьком.

Лучанка Ангеліна вперше в житті сплавляється річкою. Не задля розваги, а для доброї мети. Каже, з води на байдарці легше зібрати річкове сміття, ніж із берега.

"Потрапляло просто різне сміття – і ті самі пляшки, торбинки", – розповіла учасниця акції.

В екологічному запливі взяли участь півтора десятка ентузіастів. Вони здивовані – чого тільки не залишають після себе відпочивальники.

Найчастіше виловлюють активісти пластикові й скляні пляшки та поліетиленові пакети, які застрягають поміж гілок дерев, що впали в річку. Тут сміття збиралося роками.

"Приходять, залишають, потім вітер його здуває, або самі вони його викидають. Потім воно тече за течією чи залишається на місцях відпочинку по тій чи по другій стороні, і ніхто ж його не прибирає насправді", – розповів ініціатор толоки Павло Данильчук.

За день учасники запливу назбирали півсотні мішків із непотребом.

Олег Ткачук, "5 канал"

Попередній матеріал
Засідання Погоджувальної Ради ВР – відео
Наступний матеріал
Рада ЄС продовжила санкції проти Росії ще на рік