У Львові відкрили виставку арт-об'єктів, виготовлених із побутового непотребу. Молоді митці представили 11 авторських робіт. Таким чином організатори хочуть привернути увагу до проблеми роздільного збирання та переробки сміття.
"Дзьоб виготовлений з металевих бляшанок, він на каркасі, а зверху вкритий пластинами алюмінію і пофарбований. Голова і тулуб – з металевого каркасу. Це сітка, на яку згодом наклеєний поліетилен і потім вкритий "пір'ям" з пластику"

Харків'янка Аліна Волобоєва цього лелеку виготовляла тиждень. Використала понад десяток пластикових пляшок та інші матеріали, які знайшла на смітниках: "Він погруз у нафті – я хотіла провести паралель із забрудненням довколишнього середовища побутовими відходами. Це також убивчо впливає на все живе довкола, як нафта, в якій перемастилися птахи".

Землячка Аліни Поліна Водолазька демонструє сукню з поліетиленових пакетів. Прикрасила своє вбрання біжутерією, яку виготовила із комп'ютерних дисків. Крім того, підготувала інсталяцію у вигляді павука: "З труб ми зробили лапки, з дисків – очі ось. Є ще частина якоїсь труби, а бляшанки – це такі зубки".

В експозиції "Друге життя" – 11 робіт молодих українських митців. Головна умова організаторів – експонати мають бути виготовлені з побутового непотребу.
"Наша основна ідея – показати, що в Україні наразі, на жаль, відсутня культура сортування, роздільного збору сміття та його масової переробки. Ми можемо заощаджувати на використанні нових природних ресурсів, на тому, що здавалося б, має опинитися на смітнику, але може отримати друге життя", – пояснює організатор виставки Євгенія Піддубна-Смирнова.
Загалом на виготовлення експонатів автори використали 1 тис. бляшанок, стільки ж пластикових пляшок, 10 кг битого скла, ще паперові стаканчики та макулатуру. Триватиме виставка до кінця червня.
Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею на тему:
Сміттєві пакети, гумові рукавички, обгортки від цукерок: У Києві пройшов показ екоодягу