Покинуті хати Чернігівщини
Покинуті хати Чернігівщини
5 канал

Села, що вимирають: як живуть останні мешканці безлюдного хутора Підвельне

За підрахунками ОДА, за 18 років з карти Чернігівщини зникли 29 населених пунктів

Дедалі більше населених пунктів зникають із мапи України. Один із таких – хутір Підвельне на Чернігівщині. Там мешкають усього двоє людей, подружжя пенсіонерів. До найближчих благ цивілізації від їхнього безлюдного хутора – 10 км. Утім планів поїхати звідти в пенсіонерів немає. Як живуть самітники, бачили кореспонденти "5 каналу".

Садовина і городина – замість піґулок. Адже до найближчої аптеки – 9 км. Не на багато менше і до звичайної крамниці. 62-річний Григорій Погребняк разом із дружиною – єдині мешканці хутора Підвельне. Дістаються цивілізації лише завдяки 23-річній кобилі.

Своє господарство подружжя навіть не огороджують. Кажуть, на хуторі немає від кого ховатися. Утім 20 років тому тут вирувало життя, підтверджують у сусідньому селі.

"Колись тут було все, і село, і клуб, і колгосп, і магазини… Їздили-гуляли у клубі, тут все було, і школа наче була. А зараз бачите – один чоловік залишився і нема більше нічого, все позаростало", – згадує мешканець Кучинівки Василь Чулінда.

Таких безлюдних хуторів у Сновському районі три. Староста Кучинівки – села, найближчого до Підвельного – Олена Недвига каже: безлюдні населені пункти можна було б перетворити на принаду еко-туризму. Утім коштів на це в місцевої громади, до якої входить хутір, немає.

Тим часом в обласній адміністрації підрахували: за 18 років з карти Чернігівщини зникли 29 населених пунктів. Щоб відродити безлюдні села, чиновники запрошують охочих заселятися в покинуті хати. Таких лише в Сновському районі налічується більше як сотня.

Наталія Тягнирядно, Сергій Гавриленко, "5 канал"

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Друге життя" для сміття: у Львові відкрили виставку арт-об'єктів із непотребу
Наступний матеріал
Денісова прямує в російську колонію в Лабитнангі, де утримують Сенцова