Скріншот відео

Зібрали близько півсотні мішків сміття: як небайдужі містяни разом із військовими прибирали столичні острови

Щороку кількість сміття зменшується завдяки природоохоронним акціям

Пляшки, скло, лахміття та навіть меблі. Понад дві тонни сміття вивезли з центральних островів Дніпра. Вже традиційна природоохоронна акція триває від 2009 року. В ній взяли участь близько трьох сотень людей – військові, волонтери та небайдужі містяни.

У пошуках сміття виїхало майже шість десятків човнів. Уже на березі волонтери роздають охочим пакети для пластику, скла та іншого непотребу.

Максим Ковенія повернувся з війни 2015-го року. Переконаний, що потрібно прибирати постійно, не лише раз на рік. Тому і на схожі акції зазвичай збирає побратимів. Каже: що більше людей допомагатимуть – то ліпше для довкілля.

"Як прийшов додому в 15-му році, – кожен рік. Кілька раз на рік ми проводимо не тільки на островах, але ми ще робимо в лісі, на Виноградарі", – пояснив Максим.

Олександр Мельников удруге бере участь в акції з прибирання островів Дніпра. Зізнається, що торік сміття було втричі більше.

"Сюди заходиш, саме при вході, взагалі все вкрито було сміттям. В основному пляшки, але такого сміття невеликого трохи, а пляшок дуже багато", – зазначив чоловік.

Олена Стріла приїхала чистити острови разом із родиною. Розповідає: щовихідних із чоловіком намагаються наводити лад у парках столиці. Бо відпочивати, коли навколо брудно, не можуть.

"Ви бачите, що твориться. Ну от припустімо, ми приходимо, і близько години я розгрібаю тільки територію. Ми кожні вихідні приходимо, і прибираємо, на жаль", – пояснює учасниця акції.

Щоби вивозити непотріб, човнарі побудували чималу баржу. Її підганяють під кожен острів, де працювали волонтери.

Цього разу з берега вивезли понад 40 пакетів. Підрахували – це близько двох тонн непотребу. Щороку ця кількість зменшується завдяки природоохоронним акціям. Проте, щоби навести лад не лише на островах, а й у столиці, треба передусім не смітити.

Валерія Павленко, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція
Наступний матеріал
"Українське серце нині у неволі": до Дня народження Сенцова в Чернівцях влаштували акцію
Loading...

Не рекомендуються для купання: в Україні 114 пляжів мають мікробне забруднення води

Поїсти, а потім – в море: Супрун пояснила, чи справді це небезпечно

Масштабний заплив у Києві: як у столиці відзначають День Дніпра

Зручно, стильно та корисно: в Києві з'явилися біопакети для собачого посліду

Як у Києві "танцюючий" смітник пошкодив авто і спричинив затор – відео

В Одеській області знайшли дивовижну тварину