Парк "Київська Русь"
Парк "Київська Русь" 5 канал

"Трюки на повному галопі": як пройшов турнір кінно-трюкового мистецтва "Кентаври"

Читайте по-русски
Взяти участь у фестивалі приїхало понад півсотні учасників з різних куточків України

Галопом на коні – восьмий традиційний турнір кінно-трюкового мистецтва "Кентаври" відбувся у парку "Київська Русь" неподалік столиці. Взяти участь у фестивалі приїхало понад півсотні учасників з різних куточків України. Професійні кінні каскадери та вершники-новачки змагалися упродовж двох днів. Учасники фестивалю продемонстрували "гарцювання" – небезпечну їзду верхи на швидкості. 

Всеукраїнські змагання розпочали з пісень та параду прапорів. Серед півсотні учасників і Тетяна Балюк. Вершниця гарцює ледь не все життя.

"Всі учасники мають виконувати трюки на повному галопі, чим швидше – тим краще. Дуже люблю коней і думаю, що сьогодні в мене все складеться", – переконана учасниця фестивалю.

Тут пояснюють – гарцювання залежить не лише від вершника, а й від коня. Окрім звичайного контакту, необхідна довіра. Адже їхати потрібно галопом догори дриґом, задом та одночасно на двох конях.

"Уже у профі – будемо гуру називати, які вже професіонали в цьому виді спорту, то їм будь-який кінь підійде. Але не факт, що кінь дасть кожен елемент виконати. Елементи лаз під шию, лаз під живіт коня, треба щоб кінь пустив", – каже співорганізатор Андрій Півень.

Окрім професійних каскадерів, у змаганнях випробовували себе й новачки. Богдан Лещенко – один з них. Упав з коня просто під час виступу, та не засмучується.

"Знаєте, враження на максимумі. Те, що впав, – це новий крок у наступну кар'єру. Я думаю, це дуже круто", – ділиться враженнями учасник.

Два дні поспіль учасники змагалися за звання найкращого вершника.

"Кентавр – це людина-кінь. Люди, які на ти говорять з цими прекрасними тваринами, ми їх називаємо кінні каскадери. Кінні джигіти, джигітування. Будуть у нас два дні змагатися, щоб вибрати найкращих спортсменів кінної джигітівки в Україні", – пояснює президент парку "Київська Русь" Володимир Янченко.

Турнір відбувається двічі на рік – навесні та восени. Щоразу учасники демонструють нові елементи гарцювання, навіть попри небезпеку.

Валерія Павленко, Едвард Белінський, "5 канал"

Попередній матеріал
Ще один голова ОДА зібрався у відставку
Наступний матеріал
Команда Порошенка зробила фундаментальну річ у судовій реформі, і важливо не розвернути її назад – експерт
Loading...

Українські легкоатлети здобули 6 медалей на Кубку Європи з метань

Українець Дмитро Підручний виграв "золото" на чемпіонаті світу з біатлону у гонці переслідування: чому перемога історична

Екстремальне водіння, рибальство, стрільби та перегони: в Одесі вперше провели жіноче ралі – репортаж

У Тернополі на турнірі зі спідкубінгу встановили рекорд України – відео

Майстерність у гирьовому спорті вперше демонстрували жінки-військовослужбовці: репортаж зі змагань

Неймовірна перемога: українські паралімпійці здобули перше місце на Чемпіонаті світу-2019