Борис Кушнірук
Борис Кушнірук 5 канал

Команда Порошенка зробила фундаментальну річ у судовій реформі, і важливо не розвернути її назад – експерт

Читайте по-русски
Кушнірук розповів про механізми, за якими суспільство може контролювати судову систему і через який сама судова система може оновлюватися та самоочищатися

Економіст, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук пояснив, яким чином українські суди з часом зможуть самоочищатися.

"Команда Порошенка зробила фундаментальну з точки зору судової реформи річ і дуже важливо, щоб не було можливості відкотити це назад. Він зробив так, щоб ані Президент, ані Верховна Рада не мали можливості ані призначати суддів, ані знімати, ані кудись відправляти їх. Тобто у Президента зникли будь-які можливості впливати на судову систему. З точки зору короткострокового періоду це може виглядати погано, бо немає жодної можливості натиснути на когось, але в довгостроковому вимірі, якщо ми дивимося на 10-20 років уперед, це створює більше можливостей для того, щоб судова система поступово забезпечувала самоочищення", – пояснив Кушнірук в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі".

Він зазначив, що існують механізми, де суспільство може контролювати судову систему і сама судова система має оновлюватися через механізми. Серед них – контроль за статками.

"Крім того, Верховний Суд може скасовувати рішення судів нижчих інстанцій, і якщо ці рішення ухвалюються з явним порушенням, то в цьому разі ВС виносить рішення, яким фактично визначається, що судді порушили закон, а це є підстави, щоб цих суддям у межах самої судової системи через Вищу раду правосуддя вносити спочатку попередження, а потім звільняти взагалі".

Повний запис програми дивіться тут:

Попередній матеріал
"Трюки на повному галопі": як пройшов турнір кінно-трюкового мистецтва "Кентаври"
Наступний матеріал
Уперше за 5 місяців кільком військовополоненим морякам дозволили зателефонувати рідним – адвокат
Loading...

Відбір до Вищого та Антикорупційного суду: чи варто це називати реформою

"Є чіткий прайс за послуги": нардеп пояснив причину позову Мосійчука проти Супрун

Реформа адвокатури в Україні не менш важлива, ніж судова – Генсек Ради Європи

Аби стати адвокатом, потрібно буде скласти правниче "ЗНО" – подробиці законопроекту

Зміни до закону про адвокатуру: за якої умови правника можуть позбавити ліцензії

Чим наш "найгуманніший" суд у світі вразив аналітиків Всесвітнього банку – "БлогПост"