Судова реформа
Судова реформа kathimerini.gr

Судова реформа в дії: довіра українців до судів зросла в 4 рази – опитування

2015-го року показник довіри суспільства до судів становив лише 5%

За останній рік довіра громадян України до судів завдяки судовій реформі зросла до 20%. Про таке свідчать результати Всеукраїнського опитування громадян щодо незалежності та підзвітності судової влади та сприйняття судової реформи. Провела опитування компанія Gfk Ukraine за ініціативою USAID у вересні цьогоріч.

Згідно з отриманими результатами, за 2018 рік рівень довіри суспільства до судів зріс на 6%, порівняно з 12% довіри, зафіксованими торік. При цьому, 2015-го року цей показник становив 5%. Таким чином, у 2018 році довіра населення до судів завдяки проведенню реформи збільшилася в чотири рази.

За словами експерта програми USAID Томаса Вертелецького, помітна позитивна динаміка підвищення довіри українців до судової системи, адже станом на 2015 р. вона була критично низькою – 5%.

Довіра до судів, опитування
Довіра до судів, опитуваннявідкриті джерела

Крім того, за результатами соцопитування, сьогодні рівень довіри українців до судів більший, ніж до Верховної Ради (11%), політичних партій (13%), Кабінету Міністрів (13%), Президента (15%), а також Національного агентства з питань запобігання корупції (15%).

Загалом 34% українців сподіваються, що завдяки судовій реформі покращиться ситуація в країні в цілому. В опитуванні взяли участь майже 2,5 тисяч українців у всіх регіонах України, окрім Криму та ОРДЛО. Дослідження проводили з 12 вересня по 1 жовтня 2018 р.

Попередній матеріал
Комунальні рахунки можна зменшити в 4 рази: Зубко розповів, як саме
Наступний матеріал
Робота українців за кордоном руйнує їхні сім'ї – психолог