Трудова міграція
Трудова міграція 24tv.ua

Робота українців за кордоном руйнує їхні сім'ї – психолог

  Європа розглядає ситуацію лише з економічної точки зору – психологічний аспект їх не турбує, вважає Кухтіна

  Робота українських заробітчан за кордоном негативно позначається на стосунках з їхніми родинами, а в дітей мігрантів, які залишаються в Україні, розвивається комплекс самотності. Таку заяву зробила психолог Наталія Кухтіна, передає 112.ua.

  "З одного боку це, безумовно, закономірний процес. Так було завжди. З іншого боку, це абсолютно деструктивний процес. Якщо розглядати з точки зору економічної, то, напевно, так може бути. Якщо розглядати з точки зору психологічної, то це дуже велика проблема. І це проблема, насамперед, для України. Тому що люди, які виїжджають працювати за кордон, залишають тут своїх дітей, своїх батьків, сім'ї. Вони їдуть заробляти гроші для дітей, а потім виявляється, що ці зароблені гроші вже нікому не потрібні, тому що і відносини, і сім'ї зруйновані. Це колосальна трагедія. І вона набуває дуже великих масштабів. Крім того, діти, які залишаються без батьків, втрачають правильну модель сімейних відносин. І потім, вони ж дуже швидко виростають і вони не здатні створювати власні сім'ї", – розповіла вона.

  На думку психолога, за допомогою робочої сили мігрантів Європа зараз розв'язує свої економічні проблеми.

  "Європа ці [психологічні] питання не розв'язує, тому що вона підходить до цього суто економічно. Є люди, які виконують певні економічні завдання. До того ж українці дуже добре і якісно працюють в Європі, і це їх задовольняє. Українцям не платять таких грошей, як своїм громадянам. Їх це задовольняє практично по всіх позиціях. Але турбує нас, професіоналів, інше – що відбувається психологічно з дітьми та сім'ями, і з цими людьми теж? Бо там вони чужі, тимчасові. Але коли вони повертаються сюди, то вже не можуть тут адаптуватися", – підсумувала вона.

  Попередній матеріал
  Судова реформа в дії: довіра українців до судів зросла в 4 рази – опитування
  Наступний матеріал
  "Насправді, все не так": Тимчук озвучив сенсаційну версію трагедії в коледжі Керчі
  Теги: