Суд vaas.gov.ua

Аби стати адвокатом, потрібно буде скласти правниче "ЗНО" – подробиці законопроекту

Потрапити в професію стане складніше, каже член Ради з питань судової реформи

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" член Ради з питань судової реформи при Президентові України Олексій Кот пояснив, які зміни пропонується внести до закону про адвокатуру, за який у Верховній Раді голосуватимуть уже завтра, 6 листопада. 

Одне з нововведень стосується процесу відбору кандидатів на посаду адвоката.

"Суть самоврядування в адвокатурі полягає в тому, що самі адвокати мають відстежувати "якість" тих людей, які мають право називатися адвокатами і надавати відповідну правову допомогу. Якщо говорити про вступ у професію, в цьому сенсі вкрай важливими є ті пропозиції, які закріплені на рівні законопроекту", – відзначає Кот.

Він розповідає: "Замість того, щоб особи складали відповідні екзамени, як це буде вирішено на (умовно кажучи) регіональному рівні, десь якимось чином домовлятися і так далі, цей законопроект – і це вкрай важливо – закріплює єдиний письмовий іспит. Щось на кшталт того, що ми бачили на етапі формування Верховного Суду, на етапі кваліфікаційного оцінювання суддів апеляції та судів першої інстанції. Тобто, по суті це є таке собі ЗНО".

Експерт наголошує: "Саме за рахунок того, що це ЗНО буде анонімним, неможливою буде така ситуація: якщо ти прокурор і не знаєш "предмету", але знаєш когось з керівництва і це тобі добряче сприяє".

Попередній матеріал
Командувач ОС вручив почесні відзнаки військовим, волонтерам і родичам загиблих бійців
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": голова правління Української кіноакадемії Володимир Войтенко в ефірі "5 каналу"
Loading...