Феміда
Феміда 24tv.ua

Результати судової реформи не можна відчути одразу – спецпредставник генсека РЄ

  35% населення України вважають, що наслідки судової реформи вже у найближчі два роки позитивно позначаться на правосудді в Україні

  За результатами Першого кола Всеукраїнських опитувань громадян, суддів та правників щодо судової реформи та сприйняття корупції, яке провела Програма USAID реформування сектору юстиції "Нове правосуддя", тільки 5% українців можуть об’єктивно коментувати результати змін у судовій владі, адже протягом останніх двох років були учасниками судових проваджень. Про таке повідомляє "Укрінформ"

  З них 4% брали участь у судових засіданнях одноразово та лише 1% громадян мають неодноразовий досвід відвідування судових установ. Решта 95% не відвідувала суди, тому не можуть об‘єктивно коментувати діяльність судової влади.

  Згідно отриманих результатів, 56% респондентів стверджують, що незалежність, професійна та етична діяльність суддів була на високому рівні; 58% респондентів вважають, що на відповідному рівні були організовані умови та інформаційна діяльність суддів; 50% опитаних стверджують що під час судового провадження не було жодних неофіційних платежів, подарунків чи інших корупційних схем і 42% впевнені, що судді ухвалювали законні та справедливі рішення.

  Також 35% населення України вважають, що наслідки судової реформи вже у найближчі два роки матимуть позитивний вплив на здійснення правосуддя в Україні.

  "Немає швидкого ліфту до кардинальних змін у правовій системі. Процес реформи є довготривалим і результат відчутний не одразу", - коментуєпитання довіри населення України до судової реформи спецпредставник генсека Ради Європи Режі Брійя.

  Додамо, що опитування показало: великий вплив на формування громадської думки щодо судової реформи та роботи судів має телебачення - 76%, оцінки знайомих - 37%, Інтернет -26% і лише 6% населення роблять висновки з власного досвіду.

  Нагадаємо також, що з 2015 року по 2017 рік довіра громадян до судів та судової влади зросла на 7%, що є найбільшим показником росту серед інших гілок влади.

  Попередній матеріал
  "Автобус позичив": що відомо про водія, який спричинив смертельну ДТП
  Наступний матеріал
  Супрун зруйнувала найпоширеніші міфи про високий тиск
  Loading...