Писанкарство
Писанкарство 5 канал

Майстрині у Харкові виготовляють писанки до Водохреща: що кажуть про незвичну традицію

Читайте по-русски
За традицією, писанки готували до будь-яких подій - чи то народження дитини, чи зведення хати

Не лише великодні, а й новорічно-різдвяні. Зимові писанки виготовляють майстрині у Харкові. Розписують яйця до Водохреща. Використовують їх не лише як прикрасу, а й як оберіг задля відлякування негараздів. Про цю традицію розповість Оксана Нечепоренко.

"Це писаночка називається капанка і крапанка. Капанка капається віском свічечкою, а крапанка виконується писачком", - ось із такої писанки Галина почала захоплюватися писанкарством. Відтоді минуло вже майже 10-ть років. Майстриня опанувала чотири техніки розпису. На новорічних писанках жінка виводить сніжинки та пташок. А найголовніший символ - зірка.

Виготовляють новорічно-різдвяні писанки так само, як і великодні. Через маленьку дірочку з яйця видувається вміст. Після цього шкарлупу миють та сушать. Розпис роблять воском. Кольори використовують зимові - блакитно-сині.

Зимові писанки розписують для найближчих упродовж усіх новорічно-різдвяних свят. Такий подарунок має стати оберегом на весь рік. А той, хто робить писанку для себе, може загадувати бажання. Його кодують у своєрідному орнаменті. Таємницями давньої техніки Галина ділиться на майстер-класі.

"Є особлива технологія, коли ти геометрично проводиш певні лінії і розбиваєш яйце на 40 клинів. І потім коли ти воском заливаєш кожен клин, ти загадуєш бажання. Виявляється, жінка не тільки малювала, але вона і планувала своє життя", - розповідає Наталя Нечепуренко, учасниця майстер-класу.

Звичайну зимову писанку майстриня робить за 40 хвилин. А от на кропітку роботу з додатковими візерунками витрачає близько двох годин.

За традицією, писанки готували до будь-яких подій - чи то народження дитини, чи зведення хати. Майстрині кажуть: яйця, виготовлені у період новорічних свят до Водохреща, мають магічну силу.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Для ЗСУ відремонтували найбільший в Україні десантний корабель – відео
Наступний матеріал
Ім'я, адреса проживання, група крові: в Україні презентували браслети екстреної допомоги – як це працює
Loading...

Дух Різдва: у Львові встановили різдвяного дідуха – включення

"Все одно" – значить "мені байдуже": голова УГКЦ пояснив команді президента, що таке українська національна ідея

Стало відомо, у скільки українцям обійдеться новорічний стіл

Традиції наших прадідів: як на Житомирщині проводять майстер-клас із кулінарії для дітей – сюжет

Традиція, що об'єднує все село: як роблять знамениті лиманські віники

Горіховий Спас 2019: що святити в церкві та чого не можна робити в цей день