Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук)
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) news.ugcc.ua

"Все одно" – значить "мені байдуже": голова УГКЦ пояснив команді президента, що таке українська національна ідея

  Читайте по-русски
  Предстоятель УГКЦ дав відповідь у трьох пунктах, відштовхуючись від персоналістичної філософії св. папи Іоанна Павла II

  Очільник Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) вважає, що українці повинні жити так, щоб їм було не все одно, які вони люди, і не все одно, у якій країні живуть. Тому що "все одно" - значить "мені байдуже". Про це повідомляє департамент інформації УГКЦ.

  "Український народ існує. Тому кожен, хто заперечує існування українського народу або існування політичної нації, що включає всі народи, що живуть в Україні, той суперечить дійсності", - зазначив предстоятель.

  Він розповів, що намагався відповідати на будь-які можливості спілкування з представниками нової влади. Згадав про зустріч з групою експертів, які працюють над гуманітарною політикою нової влади. Вони попросили владику пояснити, що таке українська національна ідея.

  Як зазначив предстоятель УГКЦ, він дав відповідь у трьох пунктах, відштовхуючись від персоналістичної філософії св. папи Іоанна Павла II:

  "Перший випливає з постулату, що ми існуємо. Український народ існує. Тобто ми є народом, який має свою мову, свою культуру, свої традиції. Ми є народ, який сьогодні має свою державу. Існує як суб'єкт, в тому числі, міжнародного права", - наголошує голова УГКЦ.

  Другий постулат – "якщо ми існуємо, ми маємо певні права. Тобто, ми маємо право вибирати свій шлях розвитку. У нас є право мати свою незалежну державу. У нас є право і обов'язок її захищати, навіть ціною власного життя. У нас є право бути почутими міжнародною спільнотою і бути її складовою невід'ємною частиною".

  Третій постулат – "інші мають це право поважати. Поважати нашу гідність, нашу чутливість, поважати шлях, яким ми йдемо, поважати наш вибір".

  Як повідомляв 5.UA, президент України Володимир Зеленський звернувся до українців із новорічним привітанням.

  У своєму новорічному привітанні президент України Володимир Зеленський, зокрема, казав, що "у новому році нам треба бути єдиною країною щодня".

  Однак слова Зеленського, зокрема, про те, що "неважливо як названа вулиця, оскільки вона освітлена й заасфальтована... немає різниці, біля якого пам'ятника ти чекаєш дівчину, у яку ти закоханий", викликали неоднозначну реакцію в українців.

  Попередній матеріал
  Росія вже оплатила послуги ГТС України за транзит газу – Макогон
  Наступний матеріал
  "Зеленський вкотре довів, що йому байдуже на Крим": в "ЄС" відреагували на візит Dr. Alban в Україну
  Loading...

  Привітання президента України Володимира Зеленського з Новим роком

  Вітання з іншого боку планети: українські полярники побажали миру та побільше добра – відео

  Біля берегів Камеруну пірати напали на танкер, серед викрадених моряків – українець

  Епіфаній дав пораду українцям, що робити, аби 2020 рік був щасливим

  Звільнені бранці пройшли основні обстеження в лікарні "Феофанія" – лікарі розповіли, що далі (оновлено)

  "Українське суспільство доволі вікрите, але не готове до президента-гея" – Дробович