Володимир Зеленський
Володимир Зеленський 5 канал

"Красиво переінакшили": у новорічній промові Зеленського знайшли плагіат – подробиці

Читайте по-русски
Філологи знайшли схожість новорічної промови Зеленського зі знаменитою статтею

Новорічна промова президента України Володимира Зеленського викликала багато дискусій серед користувачів соцмереж. Одним сподобався новий формат звернення, іншим – категорично не сподобалося те, що сказав Зеленський в новорічну ніч. А ось вчителька української мови і літератури Юлія Йонец звернула увагу на схожість тексту промови зі знаменитою статтею класика української літератури Уласа Самчука "Нарід чи чернь?". Про це пише "РБК-Україна".

Йонец написала, що спічрайтер, який писав промову Зеленському, переінакшив ключовий сенс статті Самчука.

"Поки чекаєш бій курантів, одним вухом слухаєш. Про мову, вулиці, богів... Про читання, паспортах і Шевченка. Слухаєш, а він, філологічний мозок, працює і не може зрозуміти: де це я вже чув і що не так? А потім бамммццц! Була колись у програмі літератури 11 класу стаття Уласа Самчука "Нарід чи чернь?" Невелика така, 1941 року. Теж про богів, вулицях і читанні. Про "хто я", людську гідність і національну свідомість", – написала вчителька.

Йонец написала, що не знає, хто автор звернення Зеленського, але, на її думку, ця людина явно знайома з творчістю Самчука. Однак, за її словами, із першоджерелом сильно попрацювали.

"Повага. Круто з першоджерелом попрацювали. Переписали так переписали. Творчо. Особливо зачепило про "яка різниця". Красиво переінакшили", – пише Йонец.

Пост Вчителя Юлії Йонец у Facebook
Пост Вчителя Юлії Йонец у Facebookскріншот

Подібність новорічної промови Зеленського зі статтею Самчука помітили й інші. Так, письменниця Оксана Забужко зазначила, що в даному випадку цікавий не стільки плагіат, скільки перевертання сенсу взятого тексту.

"Тут, як на мене, навіть не стільки плагіат цікавий, скільки перевертання смислу, вкраденого на протилежний, так би мовити, "Не амінь, і не Господи, помилуй": класичні "бісівські ігри", трикстерство з сірчаним душком. Будьмо уважні", – написала письменниця.

А ось політик і громадський діяч Микола Томенко запропонував скасувати традиційні новорічні звернення президента України. Про це він сказав у коментарі для видання OBOZREVATEL.

Томенко сказав: "Питання не в тому, прикольне або неприкольне звернення. Чесно кажучи, друзі, це чистий "совок". На фіга нам ці новорічні звернення? Нікого не дивлюся. Я з друзями зустрічаюся, навіщо мені політичні промови, та ще й у новорічну ніч? Якщо президент хоче, нехай в Youtube або в Офісі президента виставить. Хто фанат президента – подивиться. Порошенко, Тимошенко, якщо хочуть, нехай в Youtube виставлять. У нас це як дуже важлива історія. Я б їх скасував, ліквідував".

Як повідомляв 5.UA, Порошенко звернувся до Зеленського щодо звільнення "беркутівців" і терористів.

Попередній матеріал
5 кілометрів стародавніх тунелів: археологи показали підземне місто Харкова – сюжет
Наступний матеріал
Справа Шеремета: брифінг адвокатів Яни Дугарь – відео
Loading...