"Привітай колядками Бердичів"
"Привітай колядками Бердичів" 5 канал

"Привітай колядками Бердичів": як студенти-педагоги у місті новорічний настрій створюють

Читайте по-русски
Частину зібраних коштів студенти планують витратити на реставрацію національних костюмів та участь у різних конкурсах. Решту – на благодійність

Святковому настрою бути: у Бердичеві студенти педагогічного коледжу створили гурт колядників, які приходять у трудові колективи і вітають із новорічно-різдвяними святами. Виконують як сучасні, так і призабуті колядки і щедрівки. Як зустрічали колядників напередодні свят – бачили журналісти "5 каналу".

Один із найбільших трудових колективів Бердичева – швейна фабрика – навіть призупинила роботу, щоб зустріти колядників.

Першокурсниця Ангеліна Нечипорук колядує з хором уперше: "Це дуже весело, можна пізнати більше українські традиції, збагачуватися духовно – це теж дуже важливо. Люди завжди зустрічають нас з посмішкою, бо у такі сірі будні їм не вистачає чогось веселого і драйвового, і ми піднімаємо їм настрій".

Загалом у проекті "Привітай колядками Бердичів" задіяні майже два десятки студентів.

"Коли заходиш колядувати, дивишся – у людей з'являються посмішки, людям приємно. Не тільки тому що привітання, але і те, що не забувають традиції нашого народу, що ми згадуємо старі колядки, які колись співали діди-прадіди. І що ми їх відновлюємо, колядуємо, поширюємо наші традиції", – каже студент Богдан Беззубець.

Працівники швейної фабрики кажуть: на студентів чекали, адже їхні колядки допомагають відчути святковий настрій.

"Дякуємо дівчатам і хлопцям, дуже гарно заспівали. Кожен рік – це вже традиція. І якби б вони не прийшли, ми би здивувалися", – зізнається головний конструктор фабрики Вікторія Ланова.

Колядники не лише дарують гарний настрій людям, а й хочуть збагатити репертуар старовинними колядками та підняти на вищий щабель хорове мистецтво.

Майбутні педагоги готувалися до сезону колядок мало не з початку навчального року – репетирували після занять, щоб звучати щиро і колоритно.

"Чим більше енергії позитивної ти даєш людям, тим більше ти нею заряджаєшся. А позитивна енергетика – це здоров'я, перш за все, радість і якісь негаразди – вони просто проходять повз. Ми створюємо ауру не тільки для наших колядників, а й для тих людей, які їх слухають", – впевнена керівник проекту "Привітай колядками Бердичів" Ольга Яблонська.

Частину зібраних коштів студенти планують витратити на реставрацію національних костюмів та участь у різних конкурсах. Решту – спрямують на благодійність.

Юлія Синельникова, Віталій Синельников, Житомирська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Формула-1" у повітрі: у Харкові змагалися пілоти гоночних дронів
Наступний матеріал
Вибух гранати в гуртожитку Одеси – дивом не сталося трагедії: усі подробиці інциденту
Loading...

Несподівано та вкрай незвично: Ярмак, Джамала і LAUD заспівали реп-колядку – відео

Колядковий флешмоб: "Нова радість стала" одночасно заспівали у 30 містах України та в 5 державах ЄС

Емоційно в унісон: у Тернополі виконали коляду в тисячу голосів – відео