"Історії нескорених": особлива розповідь – про єдину жінку-учасницю української команди

Катерина Михайлова 5 канал
Продовжумо серіал про життєві історії ветеранів АТО – учасників Національної збірної від України на міжнародних змаганнях "Ігри Нескорених". Наступна розповідь від наших кореспондентів – особлива – про єдину жінку-учасницю команди

Парамедик батальйону "Айдар", зазнавши поранень на передовій, не здалася. Здійснила свою давню мрію і власним прикладом довела – в українських армійців справді незламний дух справжніх захисників. Про ту, котра пройшла крізь пекло – далі.

"У нас немає поділу дівчина чи не дівчина, якщо вона в команді. Вона такий же учасник бойових дій, вона такий же учасник команди. Вона займається, вона старається і я думаю, – все вийде", – наголошує резервіст збірної України "Ігри Нескорених" Сергій Калитюк. Так усі бойові побратими говорять про єдину жінку-учасницю збірної Катерину Михайлову. На відбіркових змаганнях вона показала високі результати з пауерліфтингу, велоспорту та стрільбі з лука.

Катерина Михайлова
Катерина Михайлова5 канал

Її бойовий шлях почався ще на Майдані. А далі війна, на яку поїхала у травні 2014-го. У складі батальйону "Айдар" Катерина Михайлова взяла участь в операціях зі звільнення населених пунктів на Луганщині. Це – Металіст, Райгородка, Трьохізбенка, Жовте, Георгіївка та Лутугине. Пояснює: "Мені не подобалась ситуація в країні, мені не подобалось, що на мої землі могло прийти те, що прийшло в Донецьк, Луганськ. Тому я вирішила піти на війну, захищати свій край".

Катерина Михайлова
Катерина Михайлова5 канал

Служила пліч-о-пліч зі своїм майбутнім чоловіком. Зізнається, що було непросто. Щодня розуміючи, що агресія ворога може забрати найріднішу людину: "Іноді були думки – краще би в різних батальйонах воювали. Але тим самим – це теж була підтримка, бо бували такі періоди, коли комусь було морально погано, ну і все-одно один одного підтримували і не давали впасти".

В Лутугиному Катерина отримала тяжку контузію. Черепно-мозкова травма дотепер нагадує про себе: "Лікарі жартують – голова – предмет темний. Дуже важка реабілітація, дуже важке відновлення йде. Я, наприклад, бігати не можу, в мене паморочиться голова і я можу знепритомніти".

Катерина Михайлова
Катерина Михайлова5 канал

Після демобілізація, попри тяжку травму, Катерина почала займатися спортом, а також здійснила давню мрію. Тепер вона – фотограф-любитель: "Я собі по демобілізації одразу купила фотоапарат дзеркальний. Я дуже мріяла про це і вирішила вкласти ці гроші, що в мене були, в свою мрію. Я купила собі фотоапарат, почала фотографувати і це для мене найкраща психологічна реабілітація".

Вона повністю впевнена у своїх силах і переконує – буде змагатися на рівні із чоловіками. Попри те, що повернулася до мирного життя, згадує про передову і мріє: "Щоб закінчилась війна, щоб Україна дістала перемогу, повернула свій державний кордон".

Наталка Коцкович, Антон Андрющенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею на тему:

Порошенко та "найкраща гвардія України": відкрите тренування збірної "Invictus Games" – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Герой "Ігор нескорених": "Весь час на лікарняному ліжку мріяв про басейн"
Наступний матеріал
"Ігри нескорених": дивовижна історія зцілення надшвидкого бігуна-бійця АТО
Loading...