public.od.ua

В Україні створили реєстр бійців АТО, які вчинили суїцид

Усі дані передаються в Інститут судової психіатрії

В Україні створили реєстр суїцидів серед військовослужбовців і демобілізованих із зони АТО на базі Українського науково-дослідного інституту соціальної й судової психіатрії та наркології Міністерства охорони здоров'я. Про це заявила лікар, народний депутат, радник Президента Ольга Богомолець на прес-конференції в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

"Усі дані передаються в Інститут судової психіатрії, у базі вже понад 100 анкет, портретів ветеранів, які вчинили суїцид. Це особи, яким здебільшого немає 30-ти, більшість із них вчинили самогубство у стані алкогольного сп'яніння, більшість – за допомогою вогнепальної зброї, більшість із них не мали роботи", – розповіла Богомолець.

Чиновник вважає, для зменшення кількості суїцидів серед учасників АТО необхідно проводити з ними психологічну роботу ще на етапі підписання контракту і початку бойової підготовки, а не тільки після повернення з фронту. Богомолець також переконана, що окрім Міністерства у справах ветеранів, необхідно створити мережу ветеранських центрів, де учасники АТО зможуть спілкуватися й допомагати один одному.

"Тоді рівень суїцидів, розлучень і алкоголізму значно зменшиться. Тому що тільки свій свого може зупинити і допомогти", – зауважила Богомолець.

Своєю чергою директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ Ірина Пінчук повідомила, що за статистикою у 2017 році кожен третій військовослужбовець отримував психологічну допомогу, але кількість суїцидів не зменшується. "Тому нам треба, щоб кількісний показник ставав якісним, необхідно аналізувати програми психологічної допомоги", – сказала Пінчук.

Як повідомляв 5.UA, у серпні 2017 року на Львівщині поховали відомого ветерана АТО, що скоїв самогубство. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Поранених в АТО бійців спецбортом доправили в Одесу – ФОТО

Попередній матеріал
МЗС: Українських консулів пустили до викраденого ФСБ 19-річного Павла Гриба, лікарів – ні
Наступний матеріал
Андрій Шевченко мав гостру розмову з керівниками "Динамо" – ЗМІ

"Ігри нескорених": історія бійця АТО, що "народився у сорочці" та вилікувався спортом

Не розвідник, не снайпер, навіть не боєць: псевдо-АТОвець клянчив гроші у людей Кропивницька

Ворожі обстріли не вщухають – біля Новоселівки поранений український військовий

Історії нескорених: екс-боєць "Азову", попри десяток операцій, не втратив жаги до життя

"Боронять ціною життя": у Києві відкрили мультимедіа мартиролог загиблих воїнів – ФОТО

Спецрепортаж: як минула ніч на передових позиціях під Чермаликом