"Ігри нескорених": історія бійця АТО, що "народився у сорочці" та вилікувався спортом

"5 канал" продовжує розповідати про членів національної збірної, які вже менш як за два тижні представлятимуть Україну на Міжнародних змаганнях у Торонто. Кожна розповідь циклу – це історія про військового, який попри тяжкі поранення на фронті зумів повірити у власні сили та досягти результатів у спорті

Сьогоднішня розповідь про бійця, який зазнав поранень під Дебальцевим. Лікарі сказали, що він не зможе більше займатися спортом. Усупереч болю, боєць роти поліції особливого призначення "Чернігів" Олександр Ткаченко став одним із кращих легкоатлетів країни.

Колишній боєць роти поліції "Чернігів" Олександр Ткаченко розповідає, що на початку 2015 року під Дебальцевим потрапив під мінометний обстріл. З осколками міни калібру 120 мм у голові Олександра довелося везти в госпіталь до іншого сектору фронту.

"Лікар казав, що я народився у сорочці. Отак мені пощастило", – розповідає боєць.

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото5 канал

Однак лікарі категорично заборонили бійцю не те що займатися спортом, а загалом виключили будь-які фізичні навантаження. "Важкі поранення осколкові отримав, тому лікарі сказали - поки зі спортом треба зав’язати", – пригадує військовий.

Реабілітація після поранення, зізнається Олександр, була тривалою і складною. Окрім постійного головного болю, бійцю важко було адаптуватися вдома. Після пережитого на фронті, нерідко взагалі не міг заснути. Порятунок, попри заборони лікарів, знайшов у спорті.

"Почав дуже сильно тренуватися, щоб досягнути мети. І тому був виснажений, і так добре засинав, що я вже чув насамперед тільки будильник", – каже колишній боєць роти поліції "Чернігів".

5 канал

До поранення Олександр Ткаченко професійно спортом не займався, та щоденні тренування дали результати. Він став одним із кращих легкоатлетів серед ветеранів АТО.

"Якби, звичайно, не поранення, не контузії, якби він займався спортом, то з нього б міг вийти спортсмен високого класу у бігу на 400 метрів. Він тренується чи не тренується, все одно показує свій результат", – зазначає головний тренер української національної збірної "Ігри Нескорених" Євген Мазур.

5 канал

Зараз Олександр Ткаченко тренується, як і решта учасників національної збірної двічі на день. Він мріє, щоб про силу духу ветеранів, які зазнали поранень в російсько-українській війні, дізнався увесь світ.

"Аби пишалася моя країна, яку я буду я представляти. Щоб пишалися мої рідні. Щоб приходили після роботи, сідали, вболівали за нас. Ми покажемо гідні результати", – запевняє Олександр.

 

Наталка Коцкович, Владислав Каретник, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ігри нескорених": Історія екс-бійця, що пройшов горнило Іловайська і не спиняє свій біг попри щоденний головний біль
Наступний матеріал
"Неодмінно стану першим": історія бійця АТО, життя якого поділилося на "до" і "після"