"Ігри нескорених": Історія екс-бійця, що пройшов горнило Іловайська і не спиняє свій біг попри щоденний головний біль

До старту "Ігри нескорених" у Торонто залишилося 15 днів

До старту міжнародних спортивних змагань "Ігри нескорених", у яких вперше братиме участь збірна команда України, залишається 15 днів. І сьогодні ми розпочинаємо серію сюжетів про кожного учасника національної збірної. 15 днів – 15 історій від військовослужбовців, які були поранені під час бойових дій. Вони не здалися, а навпаки, показали, що попри тяжкі травми, можуть демонструвати усьому світові свої спортивні досягнення.

Перша історія про нескореного легкоатлета, колишнього військовослужбовця 93-ї бригади ЗСУ – далі в сюжеті Наталки Коцкович.

До тренажерної зали ми приходимо ввечері, коли усі офіційні тренування вже завершилися. Але. Не для нього... 29-річний Олег Зімніков перед змаганнями у Торонто вирішив виконувати подвійні навантаження в залі.

У Торонто Олег змагатиметься в легкій атлетиці. Півтори тисячі метрів він пробігає за 4,21. Такого результату, каже Олег досягнув нелегко. Два тренування на день і так – від початку року. Такі результати Олег показує попри поранення і травми, яких зазнав на війні. Щодня спортсмен бореться з головним болем через тяжку контузію.

Олег Зімніков розповідає: "У серпні 2014 року ми в складі роти були під Іловайськ, де наша колона була знищена і в ході мінометного і артилерійського обстрілу, я отримав контузію".

/
/
/

Після повернення зі сходу, Олег пройшов курс реабілітації, утім контузія нагадувала про себе. До того ж, тяжко переживав соціальну адаптацію. Каже, повернутися до старого життя допоміг біг. Його полюбляв ще з дитинства. Кілометр за кілометром, попри сильний головний біль, він щоразу поліпшував особистий результат і не думав про війну. Сьогодні, каже, мріє, щоби кожен військовослужбовець, повернувшись зі сходу, знайшов улюблену справу й адаптувався.

Олег говорить: "Я хочу, щоб всі люди, військовослужбовці, які побували там, багато з них зараз сидять по домівках, закрившись від усього світу, щоб подивилися на нас і зрозуміли, що вони не одні, нас таких багато і якщо їм потрібна допомога – ми всі готові їм допомогти".

Спорт не лише реабілітував Олега, а й надав можливість вибороти місце у національній збірній "Інвіктус Геймс". Головний тренер Євген Мазур якої помітив військового ще на відборі.

"На змагання, на легку атлетику прийшли пізніше за всіх, і був сильний вітер, і був сильний дощ. Він встав і пробіг свій результат. Я був головний суддя змагань. Не знав, хто це такий, кажу: "Хлопець непоганий". Мені навіть не здалося, що у нього якісь вади", – згадує тренер.

Окрім перемоги на Міжнародних змаганнях у Торонто, Олег Зімніков мріє, щоби завершилася війна на сході. І понад усе хоче побачити живими своїх бойових товаришів.

Наталка Коцкович, Владислав Каретник, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Попередній матеріал
Спокусливі і граційні: ТОП-5 українок, що підкорили світ мовою танцю
Наступний матеріал
"Ігри нескорених": історія бійця АТО, що "народився у сорочці" та вилікувався спортом