"Ігри нескорених": Історія екс-бійця, що пройшов горнило Іловайська і не спиняє свій біг попри щоденний головний біль

До старту "Ігри нескорених" у Торонто залишилося 15 днів

До старту міжнародних спортивних змагань "Ігри нескорених", у яких вперше братиме участь збірна команда України, залишається 15 днів. І сьогодні ми розпочинаємо серію сюжетів про кожного учасника національної збірної. 15 днів – 15 історій від військовослужбовців, які були поранені під час бойових дій. Вони не здалися, а навпаки, показали, що попри тяжкі травми, можуть демонструвати усьому світові свої спортивні досягнення.

Перша історія про нескореного легкоатлета, колишнього військовослужбовця 93-ї бригади ЗСУ – далі в сюжеті Наталки Коцкович.

До тренажерної зали ми приходимо ввечері, коли усі офіційні тренування вже завершилися. Але. Не для нього... 29-річний Олег Зімніков перед змаганнями у Торонто вирішив виконувати подвійні навантаження в залі.

У Торонто Олег змагатиметься в легкій атлетиці. Півтори тисячі метрів він пробігає за 4,21. Такого результату, каже Олег досягнув нелегко. Два тренування на день і так – від початку року. Такі результати Олег показує попри поранення і травми, яких зазнав на війні. Щодня спортсмен бореться з головним болем через тяжку контузію.

Олег Зімніков розповідає: "У серпні 2014 року ми в складі роти були під Іловайськ, де наша колона була знищена і в ході мінометного і артилерійського обстрілу, я отримав контузію".

Після повернення зі сходу, Олег пройшов курс реабілітації, утім контузія нагадувала про себе. До того ж, тяжко переживав соціальну адаптацію. Каже, повернутися до старого життя допоміг біг. Його полюбляв ще з дитинства. Кілометр за кілометром, попри сильний головний біль, він щоразу поліпшував особистий результат і не думав про війну. Сьогодні, каже, мріє, щоби кожен військовослужбовець, повернувшись зі сходу, знайшов улюблену справу й адаптувався.

Олег говорить: "Я хочу, щоб всі люди, військовослужбовці, які побували там, багато з них зараз сидять по домівках, закрившись від усього світу, щоб подивилися на нас і зрозуміли, що вони не одні, нас таких багато і якщо їм потрібна допомога – ми всі готові їм допомогти".

Спорт не лише реабілітував Олега, а й надав можливість вибороти місце у національній збірній "Інвіктус Геймс". Головний тренер Євген Мазур якої помітив військового ще на відборі.

5 канал

"На змагання, на легку атлетику прийшли пізніше за всіх, і був сильний вітер, і був сильний дощ. Він встав і пробіг свій результат. Я був головний суддя змагань. Не знав, хто це такий, кажу: "Хлопець непоганий". Мені навіть не здалося, що у нього якісь вади", – згадує тренер.

Окрім перемоги на Міжнародних змаганнях у Торонто, Олег Зімніков мріє, щоби завершилася війна на сході. І понад усе хоче побачити живими своїх бойових товаришів.

Наталка Коцкович, Владислав Каретник, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Попередній матеріал
Спокусливі і граційні: ТОП-5 українок, що підкорили світ мовою танцю
Наступний матеріал
"Ігри нескорених": історія бійця АТО, що "народився у сорочці" та вилікувався спортом