Тренування військових-ветеранів у Києві 5.ua

"Ігри незламних": Як у Києві відбирали кандидатів серед ветеранів-військовиків для змагань у Торонто

Показати свої вміння до Києва з'їхалися понад 80 ветеранів із різних областей

Другий етап національного відбору кандидатів для міжнародних змагань ветеранів військової служби Invictus Games ("Ігри незламних" – Ред.) відбувся в Києві. Цьогоріч на "Іграх незламних" Україна буде представлена вперше. У вересні у канадському Торонто 15 українців змагатимуться з представникамиз 17 країн світу. Як відбирали претендентів, бачила кореспондент "5 каналу" Людмила Голоднік. 

У вересні в Торонто змагатимуться ветерани з 17 країн світу. Україна у "Іграх незламних" братиме участь уперше. Поки на що здатні, учасники демонструють на Батьківщині.

Плавання вільним стилем, брасом та на спині. Три заліки, які бійці складають у басейні. Військовослужбовець Владислав Кузнєцов зізнається, тестування виявилося складнішим, ніж очікував. І відсутність кисті, яку ампутували через поранення – не головна причина.

Владислав Кузнєцов, військовослужбовець ЗСУ, каже: "Колись дуже давно плаванням займався ще в школі, але дивлюсь, що треба було і далі займатись".

Показати свої вміння до Києва з'їхалися понад 80 ветеранів із різних областей. Більшість із них не займалися спортом професійно. Демобілізований військовослужбовець ЗСУ Віталій Завада – радше виключення.

"Я майстер спорту СРСР ще по греблі на байдарках і каное. Я ось зараз собі після війни роблю особисто гребний тренажер по байдарці", – розповідає Завада.

Окрім веслування на тренажері, Віталій хоче випробувати власні сили у всіх шести спортивних дисциплінах, у яких змагатимуться українці. Це велоспорт, плавання, легка атлетика, стрільба з лука та пауерліфтинг. І це попри те, що зазнав травми два роки тому під час бою під Донецьким аеропортом. "Мого товариша вбило гранатометом. І його ушкоджило тою ж кулею. В мене вибору не було. Мені довелося ушкодженим гранатометом стріляти, він дав віддачу – і мені поламав ключицю", – згадує боєць.

Тренування військових-ветеранів у Києві5.ua

Попри проблеми зі здоров'ям ветерани зціпивши зуби викладаються на повну. Витискають штангу вагою понад сотню кілограмів та долають на велотренажері кілометрові дистанції.

"Ігри незламних" Олександр Зозуляк для себе вважає додатковим стимулом займатися спортом. Адже після тестування кандидати вирушать додому, де два місяці готуватимуться. Потому журі обере 15 найсильніших ветеранів, які до осені тренуватимуться з професійними спортсменами.

Оксана Горбач, координатор проекту Invictus Games в Україні, каже: "В кінці березня ми проведемо вже змагання, де вони будуть змагатися один з одним. Але сьогодні відбувається просто тестування у вільній атмосфері без пресингу, де вони можуть показати найкращий результат, який вони можуть". 

Вперше Invictus Games відбулися в Лондоні 2014-го. Заснував їх принц Генрі Уельський. Відео змагань надихає і заряджає оптимізмом, кажуть українські ветерани.

Черговий відбір ветеранів відбудеться за тиждень в Одесі. А 25 лютого – заключний етап у столиці.

Людмила Голоднік та Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Особливо небезпечний": У РФ українця Миколу Карпюка доправили до Володимирського централу
Наступний матеріал
У Києві показали фільм "Рідні" про те, як війна віддаляє близьких людей
Loading...

Незламні і нескорені: українці показали свою єдність і любов до Батьківщини

"Незламні": у Меморіалі жертв Голодомору представили 15 історій українців, що пережили геноцид

Всесвітні "Ігри незламних": Україна розпочала відбір до збірної

Збройні сили України - незламні, єдині. Вітання з Днем ЗСУ!

Життя після війни: Історії незламних бійців АТО, які стали взірцем для інших

Скалічені війною, але незламні та нескорені захисники України