У четвер, 24 листопада, у Меморіалі жертв Голодомору відкрили експозицію із 15 історій українців, які зуміли пережити геноцид 1932-33 років і залишитися незламними духом. Її назвали "Незламні".
Як стало відомо, з тих, хто пережив Голодомор, багато змогли реалізувати себе у різних царинах. Серед них є і письменники: Олесь Гончар та Олекса Тихий, дисиденти Іван Світличний та Левко Лук'яненко, художниця Катерина Білокур, оперна співачка Євгенія Мірошниченко, фотомодель Євгенія Сакевич-Даллас.
"Для нас важливо нагадувати про цих людей, тому що, на нашу думку, вони символізують український народ загалом, як такий, що, переживши страшний геноцид, що забрав життя багатьох мільйонів людей, не зламався. Більше того, він вижив і переміг, і по суті поставив крапку в існуванні тієї імперії, яку будував на кістках українців Сталін ще в тридцятих роках", - розповів голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
Натомість президент Європейської платформи пам'яті та сумління зауважив: "Нині найголовніше - пам'ятати, вчити та розповідати історію геноциду країнам Західної Європи, тому що без розуміння цих страшних історичних процесів, ми не зможемо донести до них правду, чому Росія нині атакує Україну та проявляє агресію в інших країнах світу".
Нагадаємо, в останню суботу листопада в Україні вшановуватимуть пам'ять жертв штучного голоду, організованого радянською владою на території сучасної держави.
За підрахунками істориків, під час Голодомору загинули понад 7 мільйонів українців та три мільйони – поза нинішніми кордонами України.
Дивіться також: Очевидець Микола Онищенко поділився спогадами про трагедію Голодомору