5 канал

Всесвітні "Ігри незламних": Україна розпочала відбір до збірної

У Львові відібрали кандидатів до команди "Ігри Інвіктус". Серед чотирьох десятків претендентів – ветерани, котрі отримали травми під час виконання службових обов’язків

"Ігри Інвіктус", або ж "Ігри незламних" – це міжнародні змагання в паралімпійському стилі. Перші ігри відбулися у 2014 році в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні. Цьогоріч і Україна представить на цих змаганнях національну збірну. 

Військовослужбовець Віталій Смілка служив у 59-й мотопіхотній бригаді. Розповідає – 6 грудня 2015 року на Світлодарській дузі потрапив під снайперський обстріл. Куля влучила у праву ногу та пройшла навиліт. Завдяки тривалому лікуванню та реабілітації чоловік знову може ходити.

"Я хочу не тільки брати участь, я хочу показати результат. Я хочу добитися результату, показати своїм прикладом, що ось все можливо. Тільки треба для цього щось робити", – говорить Віталій.

В іншій дисципліні – стрільбі з лука, неабияку вправність демонструє десантник Андрій Усач. Чи не кожна стріла – у "десятку". Він зазнав поранення влітку 2014 року під час оборони Луганського аеропорту.

"Тримали оборону, потрапили під обстріл "Градів". Втратив ногу, отримав поранення руки, обличчя. Хочу прикладом показати хлопцям, які втратили моральний дух, – життя на цьому не закінчується. Потрібно жити, незважаючи, які ти отримав поранення, потрібно міняти стиль життя", - наголошує Андрій.

Кандидати на місце у збірній мають пройти тестування у шести спортивних дисциплінах: легка атлетика, стрільба з луку, веслування на тренажерах, велоспорт, пауерліфтинг та плавання. 

"На кожному виді спорту знаходиться тренер, який буде записувати результат. Ці результати після проведення трьох етапів будуть сумуватися в Києві, загальний результат, після цього вже будуть визначати – комісія спільно з волонтерами, Міністерством оборони", – розповів начальник навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України Руслан Сеник.

"Ігри незламних" – міжнародні змагання в паралімпійському стилі. Їх заснував Принц Генрі Уельський у 2014 році. Цьогоріч Ігри пройдуть вже втретє. І вперше – за участі української збірної. 

"У них беруть участь 17 країн світу. Україна цього року є 17 країною. І це велика честь для будь-якої країни представляти свої війська, своїх ветеранів на такому рівні, на таких змаганнях як "Ігри Інвіктус", – зазначає координатор змагань "Ігри Інвіктус" в Україні Івона Костина.

Наступні відбори пройдуть в Києві та Одесі. Загалом українську збірну представлятимуть 14 ветеранів, які покажуть найкращі спортивні результати. Цьогоріч "Ігри незламних" пройдуть в Канаді, у вересні.

Марічка Кужик, Євген Радіон, Львів, "5 канал".

Попередній матеріал
"Противник нас вивчає": військові розповіли про ДРГ на Світлодарській дузі
Наступний матеріал
Заходи з нагоди Дня Соборності України - відео
Loading...