5 канал

"Ігри героїв" у Києві: Як бійці АТО змагалися між собою у кросфіті

Автор ідеї Євген Коваль наголошує, що власне завдяки таким змаганням із кросфіту поранені бійці починають вірити в свої сили та досягати серйозних результатів

Змагання з кросфіту "Ігри героїв" для поранених АТОшників провели у київському Палаці спорту – і це вже всеукраїнський етап змагань.

Офіційний гімн АТО – саме цією піснею відкрили змагання "Ігри героїв". На сцені – 40 поранених учасників війни на Сході та люди з інвалідністю. Усі вони доводять і собі, і глядачам, що можуть позмагатися у вправах на витривалість, спритність та силу.

Юрій Дмитренко у березні поблизу Гнутового підірвався на ворожій міні, коли витягував побратимів із засідки. Йому ампутували ногу. Та на лікарняному ліжку не залежувався. Тільки-но медики дозволили, одразу почав займатися кросфітом. На змаганнях посів друге місце.

"Намагаюсь займатись спортом, тому що це дуже гарна психологічна й фізична реабілітація. Це допомагає тобі постійно спілкуватися з твоїми товаришами, які розуміють твої проблеми", – розповів він.

Колишні десантники Сергій Калитюк і Роман Панченко зазнали поранень два роки тому в один день і в одному місці – поблизу Красного Лимана. Познайомились уже в реанімації. Разом чотири місяці лікувалися у Львівському госпіталі, обидва залишилися жити у цьому місті. І хоча нині вони у різних командах – вболівали один за одного. "Це і є послання цих ігор, щоб показати тим, хто почав здаватися, що життя триває", – пояснив Сергій.

Єдина жінка, яка наважилася позмагатися із чоловіками-спортсменами – Юлія Окулова. Розповіла, що кожного дня по півтори години ретельно тренувалася, тому за результат не хвилюється: "Я напевно вже переможець, тому що я єдина серед них. Тому я покажу все, що можу".

"Ігри героїв" – це не стільки спорт, а насамперед реабілітація. Автор ідеї Євген Коваль наголошує, що власне завдяки таким змаганням із кросфіту поранені бійці починають вірити в свої сили та досягати серйозних результатів. А суспільство дізнається про їхні потреби.

"Послання для суспільства – що вони (бійці-інваліди – 5.ua) можуть багато чого, просто зробити в наших містах можливість для них, нам потрібно зробити місця для тренувань для них, нам потрібно допомогти реалізувати їх мрії, допомогти їм влаштуватися на роботу", – пояснив організатор змагань.

Окрім традиційних нагород, переможцям "Ігор героїв" організатори пообіцяли – наступного року ті поїдуть з показовими виступами до штаб-квартири НАТО в Брюсселі. 

Леся Головата, Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
Новорічний настрій для фронту: Волонтери обирають новорічні ялинки для бійців АТО
Наступний матеріал
Християни західного обряду відзначають Різдво
Теги:
Loading...
У Києві відбудуться "Ігри Героїв" – всеукраїнські змагання з кросфіту серед параспортсменів-ветеранів АТО

У Києві відбудуться "Ігри Героїв" – всеукраїнські змагання з кросфіту серед параспортсменів-ветеранів АТО

Перегони для сильних духом і тілом: Як ветерани АТО з інвалідністю змагалися у кросфіті

Перегони для сильних духом і тілом: Як ветерани АТО з інвалідністю змагалися у кросфіті

Військовий кросфіт: Як тренують українських морпіхів на передовій у Широкіно – відео

Військовий кросфіт: Як тренують українських морпіхів на передовій у Широкіно – відео

На Київщині провели чемпіонат із кросфіту серед нацгвардійців

На Київщині провели чемпіонат із кросфіту серед нацгвардійців