Рідні - фільм про війну в Україні 5.ua

У Києві показали фільм "Рідні" про те, як війна віддаляє близьких людей

Прем'єра "Рідних" відбулася влітку 2016 року на фестивалі в Карлових Варах. Тепер картину показують по світу

У Києві презентували фільм про те, як війна віддаляє близьких людей. Це документальне кіно під назвою "Рідні" зняв російський режисер Віталій Манський. Він показав, як події останніх років – анексія Криму та війна на Донбасі вплинули на взаємини в його сім'ї. Родичі Манського мешкають у Львові, Одесі, в Криму та на Донеччині. Усі вони герої цього фільму, який уже наступного тижня виходить в український прокат. 

Еліна, глядачка фільму, каже: "Обов'язково йти. І краще взяти з собою членів сім'ї, з якими у тебе не дуже хороші стосунки. І потім не обговорювати з ними фільм. Просто дати подивитися".

Фільм, який режисер Віталій Манський ніколи не думав, що буде знімати. І він багато віддав би за те, щоби цього фільму ніколи не було. Як і подій та слів, що там описані і озвучені.

"Я народився в Україні, я прожив життя в Росії. І тут почалася війна, в якій беруть участь дві частини мого життя", – підкреслює режисер. 

Це дуже особистий фільм режисера, в якому показана прірва всередині його сім'ї. Манський їздив до родичів до Львова, Одеси, анексованого Криму і на окуповану частину Донеччини. І просто документував їхні погляди на події останніх років. Тут немає награності чи спроби переманити глядача на чийсь бік. Є тонка іронія автора, за якою ховається його біль і розпач.

Манський зізнається: "Я не хочу займатися пропагандою. Я хочу розповідати те, що я відчуваю. І кіно "Рідні" – це про почуття". 

Йому було важко вмовляти свою рідню зніматися. Йому було важко знімати. Надто тих, з чиєю думкою навідріз не погоджувався. Спеціально для показів в Україні Віталій Манський, який у фільмі виступає оповідачем, начитав закадровий текст українською. І одразу попередив: нічого нового український глядач не побачить і не почує. "Те, що відбувається в нашій родині, мало чим відрізняється від того, що відбувається в українському суспільстві в цілому", – зауважує режисер.

Марко Галаневич, учасник гурту "Даха Браха", глядач фільму, переконує: "Кожного українця торкне. Те, що має робити мистецтво – ставити запитання, а далі ми вже самі маємо думати над ними".

Видатний документаліст Манський, який вважає Росію своєю Батькіщиною, хоча й емігрував звідти до Латвії, коли почалася анексія Криму, не планує якось мирити своїх родичів. Але має маленьку надію, що його кіно усе ж почне зближувати тих, кого розсварила війна. І стане маленьким кроком до одужання суспільства.

Прем'єра "Рідних" відбулася влітку 2016 року на фестивалі в Карлових Варах. Відтоді фільм без упину мандрує світами. Лише цього тижня його показали в чотирьох країнах. На черзі - Скандинавія і Балкани.

Росіяни це кіно не побачать. Фільму відмовили у фінансуванні і заборонили прокат. В Україні він з 2 лютого в кінотеатрах п'яти міст – Києва, Харкова, Одеси, Львова та Ужгорода. Режисер мріє показати "Рідних" своїм рідним у Криму і на Донеччині. Але не знає, як це зробити. Мама Віталія Манського, яка мешкає у Львові і яка теж є героїнею фільму, уже бачила.

Режисер зауважує, що з часу зйомок фільму у сімейних взаєминах майже нічого не змінилося. Окрім того, що один із героїв – племінник Манського, якого в кінці фільму родина зі Львова проводжає в армію, тепер підписав контракт і служить в зоні АТО.

Ольга Петрів, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ігри незламних": Як у Києві відбирали кандидатів серед ветеранів-військовиків для змагань у Торонто
Наступний матеріал
Домашні консерви, печиво та камуфляжні однострої: На передову доправлять 16 тонн гуманітарної допомоги
Loading...

У Києві показали фільм "Рідні" про те, як війна віддаляє близьких людей

"Будь як Кличко": Туристи зафільмували на нічній дорозі спаринг двох зайців

Жах по-українськи: у мережі з'явився перший трейлер українського фільму "Лиса гора"