5 канал

"Воїни духу": У Києві презентували фільм про останні дні оборони ДАП

Стрічка розповідає про останні п’ять днів оборони донецького летовища

На прем'єру прийшли "кіборги", які своїми спогадами поділилися з авторами стрічки, а також рідні та друзі загиблих захисників. Окрім столиці, прокат фільму наразі організовано ще в десяти містах країни. Стрічку "Воїни духу" презентують рівно через два роки підриву нового терміналу Донецького аеропорту. Тоді загинули десятки захисників. Їх пам’ять у столичному кінотеатрі "Ліра" вшановували стоячи. 

Захисник аеропорту Юрій Шкабура на перегляд фільму довго налаштовувався. Він один із героїв стрічки, який поділився з глядачами своїми спогадами. Боєць із позивним "Сталкер" каже – психологічно з війни ще не повернувся.

"Я ще досі не повернувся. Я ще досі не сплю по ночам", – розповів демобілізований військовослужбовець 90 батальйону 81-ї аеромобільної бригади ЗСУ Юрій Шкабура.

Воювати на Донбас Юрій пішов добровольцем. Деталі пережитого в аеропорту від рідних намагався приховувати. Під час перегляду заново пригадав, як, попри поранення, відстрілювався від бойовиків.

"Мене до сих пір трясе. І кулаки гнув. І сльози наверталися. Ой, та я й зараз не можу відійти від всього", – додає "кіборг" Юрій.

Після загибелі багатьох побратимів боєць Анатолій Свирид попри поранення та контузію пішов до ворогів домовлятися про організацію коридору. Хотів урятувати побратимів, які перебували у критичному стані. Після чого на місяць опинився у полоні.   

"Проживаєш знову… А для суспільства якраз більшого не треба, якраз на межі того, щоб зрозуміти, як це було", – зазначив демобілізований військовослужбовець 90 батальйону 81-ї аеромобільної бригади ЗСУ Анатолій Свирид.

Відеоматеріал для фільму автори просили у бійців. Побачені кадри глибоко вразили матір загиблого військового – Євгена Яцини. Її поранений син так і не дочекався евакуації. 

Про подвиг захисників суспільству слід нагадувати, переконані глядачі, котрі прийшли на презентацію. Один із них полковник В’ячеслав Засенко. Він воював на позиції "Зеніт", неподалік летовища.

"Аеропорт горів весь день і всю ніч. Я не знаю, як там витримував метал. У мене навіть є фотографія з моєї позиції, прапор України весь час був там", – згадує військовослужбовець ЗСУ В'ячеслав Засенко. 

Розповідь про позицію "Зеніт" – це друга стрічка з циклу "Позивний "Зеніт". Усього автори створили п’ять фільмів, які називають обличчям передової. Усі вони цьогоріч мають вийти на широкі екрани.

Людмила Голоднік та Анна Кудрявцева, "5 канал".

Попередній матеріал
"Тактика ворога зазнала фіаско": у Міноборони розповіли про обстановку на фронті
Наступний матеріал
Росія намагалася організувати замах на народного депутата – СБУ
Loading...
"Слово Свідка": Фотограф та кіборг Руслан Боровик розповів про найтрагічніші години оборони ДАП

"Слово Свідка": Фотограф та кіборг Руслан Боровик розповів про найтрагічніші години оборони ДАП

"Один день нас палять, інший – душать газом": "кіборг" розповів про героїчну оборону ДАП

"Один день нас палять, інший – душать газом": "кіборг" розповів про героїчну оборону ДАП

"Батальйон народився хоробрим": героїчні захисники ДАП святкують 2-гу річницю створення добробату

"Батальйон народився хоробрим": героїчні захисники ДАП святкують 2-гу річницю створення добробату