Руслан Боровик
Руслан Боровик 5 канал

"Слово Свідка": Фотограф та кіборг Руслан Боровик розповів про найтрагічніші години оборони ДАП

Він відкладав автомат, щоб зробити знімок, і нерідко отримував за це "наганяй" від командирів

Напередодні другої річниці падіння Донецького аеропорту в Національному історичному музеї влаштували зустріч школярів та студентів із кіборгом та фотографом Русланом Боровиком. Захід назвали "Слово Свідка".

Руслан Боровик намагається приховати хвилювання. Розуміє, що виступає перед дітьми з недитячою темою. Хоча про Аеропорт чоловік розповідає не вперше, зізнається, щоразу немов переживає усі події заново.

"Був такий репортаж, що ми відступили зі старого терміналу, залишили хлопців. Ми не залишили, ми не могли забрати, тому що вони були під завалами. Потрібний був певний час відкопати, дістати, але коли йде бій... На наступний день почалися втрати. Позивний "Рембо". Він перший загинув з нашого батальйону", – каже військовослужбовець 90-го батальйону 81-ї аеромобільної бригади ЗСУ Руслан.

Руслан Боровик виставка
Руслан Боровик виставка5 канал

Донецький аеропорт Руслан Боровик пам'ятає новим і блискучим, колись прилітав у нього на футбольний матч. І не міг уявити, що сучасні термінали стануть місцем запеклих боїв. Наступного разу він потрапив у ДАП у розпал героїчної оборони.

"28 листопада. Піски. В цей день ми мали заходити в Аеропорт, але був сильний артилерійський обстріл, наступальний і цей день перенесли на ранок 29-го", – згадує Руслан Боровик.

Завдяки Боровику світ дізнався не лише про бої, але і про будні кіборгів. Щоразу, коли була можливість, він відкладав автомат і брав у руки фотокамеру. Що розповів свідок та безпосередній учасник трагічної історії падіння ДАП – дивіться у сюжеті:

 

Юлія Божко. Олександр Павленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Екстремальне занурення та хресна хода: як українці по всій країні у крижану воду пірнали
Наступний матеріал
Черниш: Україна не відмовлятиметься від вугілля та металу з окупованих районів Донбасу

"Один день нас палять, інший – душать газом": "кіборг" розповів про героїчну оборону ДАП

"Воїни духу": фільм про останні 5 днів оборони Донецького аеропорту

Захисника Донецького аеропорту вдалося звільнити за сприяння УПЦ – єпископ