Водохреще 5 канал

Екстремальне занурення та хресна хода: як українці по всій країні у крижану воду пірнали

У Вінниці заграв військовий оркестр, а в Запоріжжі екстремали пірнали з висоти у 40 метрів

Цього року на Водохреще і посвяти в моржі були, і військові оркестри грали, і екстремальний фактор був. У різних куточках країни свято відзначали своєрідно. Хрещенський огляд підготували журналісти "5 каналу".

Так, у Запоріжжі кількадесят сміливців занурилися у води Дніпра після 40-метрового вільного падіння з мосту. Екстремальну традицію започаткували місцеві роуп-джампери.

Політ убезпечує альпіністська страхувальна система. Перед самою водою вона м'яко гальмує стрибуна, він на секунду занурюється у воду і знову злітає у повітря. Eкстремали кажуть, що  адреналін подвійний – від польоту та занурення в крижану воду.

У Луцьку близько тисячі вірян пройшли хресною ходою до ополонки на річці Стир. Процесію вітали колядники. Після цього розпочалися йорданські купання.

у Дніпрі Нептун проводив обряд посвяти у моржі тих, хто вперше вирішив зануритися у крижану ополонку. Новачки дізналися, як слід готуватися до зимових запливів. Серед правил – фізична розминка – розігрів  та позитивний настрій.

На Львівщині у селі Раковець у купель у формі хреста занурилися понад 200 військовослужбовців Нацгвардії. Дорогу до водойми встелили ялинковим гіллям. 

Занурення у Вінниці в ополонки супроводжував військовий оркестр. Військовослужбовці переодяглися у дідів Морозів і біля місць купання розважали вінничан та гостей міста. Оркестр розділився на кілька частин аби грати у різних куточках міста.

Як це було – дивіться докладно у сюжеті:

Попередній матеріал
Обстріли у Золотому: як терористи намагалися приховати вбивство цивільного
Наступний матеріал
"Слово Свідка": Фотограф та кіборг Руслан Боровик розповів про найтрагічніші години оборони ДАП
Loading...

Історія та традиції свята Водохреща

На Водохреще кияни винайшли новий екстремальний спорт

Захисники Широкиного відзначили Водохреще купанням