кіборг_Гребенюк 5.ua

"Один день нас палять, інший – душать газом": "кіборг" розповів про героїчну оборону ДАП

Чоловік пережив пекло боїв за Донецький аеропорт, де втратив трьох побратимів

"Знайшов себе на війні", – так про себе каже 32-річний донеччанин Роман Гребенюк. Боєць пройшов пекло боїв за Донецький аеропорт. За це він отримав дві державні нагороди – це орден "За мужність" та медаль "Захиснику Вітчизни".

Нині ж "кіборг" – першокурсник Академії сухопутних військ імен Петра Сагайдачного перебуває у Львові. Там він вивчає саперну справу, щоб знову повернутися на фронт та захищати Батьківщину.

Чоловік каже, що ніколи не міг собі уявити, що колись візьме до рук зброю. Однак 2014 року пішов добровольцем на фронт.

"Я з армією ніколи пов'язаний не був. Строкову службу не проходив, постійно ігнорував армію і ніколи не розумів тих людей, які служать. Коли війна прийшла в мій дім, я взяв зброю і пішов його захищати", – каже Роман.

Від побратимів боєць отримав позивний "Грішник". Роман служив у складі окремого 74-го розвідбатальйону на різних позиціях на фронті. Найбільше йому закарбувалося в пам'яті пекло Донецького аеропорту.

"Один день нас підпалюють, але ми не здаємося. Другий день нас душать газом. Були такі моменти, що ламали картки, стирали всі "смс-ки" і ламали телефони. Було таке, що стоїш під стелею, а з неї капає. Язик висунув і ловиш ті краплі, бо пити хочеться хоча б щось, а воно зі смаком парфумів, бо на другому поверсі був парфумерний магазин", – розповідає про війну Роман Гребенюк.

У Донецькому аеропорту боєць був три ротації. Після останньої бойовики підірвали термінал. Тоді загинули троє його побратимів.

Під час захисту донецького летовища Роман чотири рази був контужений. За оборону аеропорту отримав дві державні нагороди: орден "За мужність" та медаль "Захиснику Вітчизни". Демобілізувався він у квітні 2016 року та цивільним пробув недовго. Восени вступив до Академії сухопутних військ у Львові.

Дивіться більше подробиць про палкого патріота у відео:

Марта Роздільська, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Гройсман запевнив, що з 1 січня 2017 року кожен працюючий буде отримувати не менше 3200 грн
Наступний матеріал
Засідання погоджувальної ради фракцій ВРУ – завершено

Боєць, що втратив ногу під Попасною, тепер зможе бігати: медики розробили спеціальний модуль

Кохання, що зцілює: у Дніпрі юний боєць подолав десятиденну кому

Історія неймовірної жаги до життя та чоловічої дружби: як поранений боєць вчився жити наново

Життя після війни: Третя серія відеоісторій успіху побратимів від ветеранів АТО