АТО_протез 5.ua

Боєць, що втратив ногу під Попасною, тепер зможе бігати: медики розробили спеціальний модуль

Тричі дніпровські лікарі намагались пришити військовому кінцівку, а потім для нього виготовили рухливий протез

Боєць з Вінниччини, який втратив ногу під час виконання бойового завдання на Луганщині, відтепер може не лише ходити на двох ногах, а й бігати.

Як стало відомо, на протезно-ортопедичному підприємстві, який працює в обласному центрі, військовому виробили протез з колінним модулем, розробленим в Японії. За штучну кінцівку півмільйона гривень заплатила держава.

Зараз 20-річний демобілізований Олександр Гудзь вчиться ходити на протезі. Він зазнав тяжкого поранення в ногу в липні цього року біля Попасної. Тоді позиції 59-ї бригади, в якій він служив, обстріляли терористи.

Тривалий час врятувати хлопцеві поранену ногу намагалися дніпровські медики.

"Тричі намагались мені ногу пришивати, судини лопали, і так відрізали… (З протезом) я ще сам не розібрався, але намагаюсь. Нічого важкого немає. Сідаю спокійно. Коли йдеш – ніби здорова нога, усе згинається, як має бути", – розповідає боєць.

Протез для бійця виготовили на місцевому ортопедичному підприємстві, а от колінний модуль у протезі – японського виробництва. Завдяки йому штучна нога згинається, рухлива і розрахована на різний ритм при ході. Держава виділила на нього з бюджету 500 тисяч гривень.

"Коли ми розробляли цей модуль, ми розраховували, що його можуть використовувати для протезів військовослужбовців. Це молоді, активні люди, які будуть багато рухатися. Система, що є в модулі, підлаштовується під швидкість ходьби", – каже представник японської компанії Nabtesco Акіо Саката.

"Цей колінний модуль має як пневматичні, гідравлічні можливості , він також дозволяє пацієнту відтворювати природну ходу, витрачати менше енергії, зручно спускатися сходами, забезпечує рівновагу на нерівних і похилих поверхнях", – переконує головний інженер Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Наталя Ватуля.

У Вінницю з Літинського району Олександр Гудзь приїхав на милицях. Додому планує повернутися вже без них.

Олена Бучацька, Олександр Семенов, "5 канал"

Попередній матеріал
Правоохоронці затримали чоловіка, що пропонував хабар слідчому ГПУ: вдома виявили "цікаву знахідку"
Наступний матеріал
Повна заборона ядерної зброї: більшість членів ООН проголосували "за"
Loading...

На Вінниччині попрощалися з бійцем "Правого сектору", який врятував 15 військових ціною власного життя

Лікарі врятували життя чотирьох "тяжких" бійців, що потрапили під ворожий обстріл у Пісках

Герой АТО потребує допомоги після тяжкого поранення

Відновити пам'ять та мову: у Дніпрі опритомнів тяжко поранений боєць, що отримав осколок у серце