unian.ua

Повна заборона ядерної зброї: більшість членів ООН проголосували "за"

  Спецкомітет ООН прийняв резолюцію, в якій закликає до початку переговорів щодо відповідної заборони

  У четвер, 27 жовтня, на засіданні комітету ООН з питань роззброєння та міжнародної безпеки відбулось прийняття резолюції, яка закликає до переговорів щодо угоди з заборони ядерної зброї, передає DW.

  "Будь-яке застосування ядерної зброї може мати "катастрофічні гуманітарні наслідки", – мовиться у документі. Згідно із резолюцією, пропонується у березні 2017 року організувати конференцію для пошуку "інструменту юридичного зобов'язання щодо заборони ядерної зброї, який призвів би до її тотального знищення".

  Документ був запропонований представниками Австрії, Бразилії Ірландії, Мексики, Нігерії та Південної Африки. Загалом проголосували "за" 123 країни, 38 держав виступили проти, а ще 16 – утрималися. Зазначається, що далі резолюцію мають розглянути на Генеральній асамблеї ООН у грудні-місяці.

  Втім, повідомляється, що чотири із п’яти держав, у яких є право вето у Раді Безпеки ООН, проголосували проти резолюції – США, Франція, Велика Британія та Росія. Крім того, з 28 країн-членів НАТО 27 також виступили проти – утримались тільки Нідерланди.

  Нагадаємо, нещодавно Європарламент висловив занепокоєність через погіршення відносин між ядерними державами, і особливо через погрози з боку РФ.

  Попередній матеріал
  Боєць, що втратив ногу під Попасною, тепер зможе бігати: медики розробили спеціальний модуль
  Наступний матеріал
  Зі шпарин – у модерн: на Львівщині коштом США обладнали сільську школу

  Європарламентарії занепокоєні ядерними погрозами з боку РФ

  Екс-міністр ядерної безпеки: Будапештський меморандум не є гарантією безпеки України

  Кремль готує росіян до ядерної війни – ABC News

  Росія призупинила співпрацю з США щодо ядерних випробувань