uk.wikipedia.org

Екс-міністр ядерної безпеки: Будапештський меморандум не є гарантією безпеки України

  Документ має зовсім інший статус – лише запевнення у гарантіях

  Будапештський меморандум 1994 року не є гарантією безпеки для України, він лише запевнення у гарантіях. Про це розповів колишній міністр хорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України Юрій Костенко, передає "Радіо Свобода".

  "Річ у тому, що це не є гарантії безпеки (Будапештський меморандум – 5.ua). Про це народні депутати України наголошували під час ратифікації договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Верховна Рада не ухвалювала рішення про знищення всієї стратегічної ядерної зброї, а лише частинами – 36% носіїв і 42% ядерних боєзарядів. Все інше Україна, за окремими договорами, повинна була ліквідовувати…", – зазначив Костенко.

  Відповідно до його слів, у 1994 році, коли президентом був обраний Леонід Кучма, Україна ратифікувала договір про нерозповсюдження ядерної зброї у статусі неядерної держави. У той же час виникла дискусія у Верховній Раді.

  "…народні депутати у присутності президента та міністра закордонних справ – тоді це був Геннадій Удовенко – акцентували увагу на тому, що поки Україна не отримає міжнародні правові гарантії нашої безпеки і територіальної цілісності, не здійснювати обмін ратифікаційними грамотами", – пояснив колишній урядовець.

  Костенко підсумував: "Будапештський меморандум – це не гарантії безпеки, а запевнення у гарантіях. Зовсім інший статус документа".

  Нагадаємо, Турчинов назвав Будапештський меморандум "звичайним папером".

  Попередній матеріал
  Суд у Москві відхилив апеляцію на арешт українця Сущенка
  Наступний матеріал
  Брифінг речника Міноборони з питань АТО - завершено

  Порошенко: "Давайте будемо відвертими, ми не склали іспит Будапештського меморандуму"

  Турчинов: Будапештський меморандум на перевірку виявився звичайним папером

  Держави–учасниці Будапештського меморандуму не згадують про підписаний документ, оскільки їм доведеться робити реальні кроки – Кравчук

  Джемілєв: У Криму може знаходитись шість ядерних боєголовок

  Кравчук про ядерну зброю: Думаєте, ми могли нові боєголовки купити на Бессарабському ринку?

  Кравчук: Наші ядерні боєголовки були направлені на США та керувалися з Росії