5 канал

Порошенко: "Давайте будемо відвертими, ми не склали іспит Будапештського меморандуму"

Безпека, суверенітет та територіальна цілісність – це всі запевнення, які Україна отримала у рамках Будапештського меморандуму

Таке заявив Президент України Петро Порошенко, виступаючи на 71-й Генасамблеї ООН в середу в Нью-Йорку.

"Україна добровільно відмовилася від свого ядерного потенціалу, а він був третій за розміром у світі – від 2800 до 4200 тактичних ядерних боєголовок – і ми це поміняли на безпеку, суверенітет та територіальну цілісність – усі ті запевнення, які ми отримали у рамках Будапештського меморандуму 1994 року. На жаль, усі ці запевнення залишилися лише на папері. Давайте будемо відвертими, ми не змогли скласти іспит Будапештського меморандуму. Тоді демократичний світ програв свою першу битву, бо вона стосувалася не лише України, а також гарантів виконання всіх домовленостей. Проте Україна, як відповідальний міжнародний гравець, завжди залишалася і буде залишатися налаштованою підтримати зусилля по нерозповсюдженню ядерної зброї та роззброєнню", - заявив Порошенко.

Нагадаємо, Глава держави також підкреслив, що брак реакції з боку ООН на збройну агресію Росії проти України та окупацію Криму дозволив РФ використовувати півострів як військовий форпост для здійснення військової операції в Сирії. 

Попередній матеріал
Армійці розповіли про напад ворожої ДРГ під Старогнатівкою: операція була спланована
Наступний матеріал
У Москві захопили Культурний центр України: гендиректора не пускають на робоче місце
Loading...

Порошенко закликав призупинити право вето в Радбезі ООН для країн-учасниць конфліктів

Радбез ООН потребує негайного реформування – Президент