Президент Петро Порошенко на засіданні високого рівня Ради Безпеки ООН по Сирії зазначив, що Організація Об'єднаних Націй, зокрема її основний орган – Рада Безпеки, продемонструвала свою неефективність у розв'язанні конфлікту в Сирії, що підриває місію усієї Організації та кидає виклик самому її існуванню. Про таке йдеться на сайті Президента.
Глава держави також підкреслив, що брак реакції з боку ООН на збройну агресію Росії проти України та окупацію Криму дозволив РФ використовувати півострів як військовий форпост для здійснення військової операції в Сирії. Значна кількість російських військових сил та засобів перекидається в Сирію кораблями, що базуються в Криму.
"Існує абсолютно невідкладна й критична необхідність реформування Ради Безпеки, насамперед у плані застосування права вето. Жодне вето не повинно блокувати дії Ради, коли вона має реагувати на ситуації, пов’язані з масовими злочинами. Враховуючи, що протягом останніх десятиліть через зазначені злочини загинула величезна кількість людей, маємо нарешті розпочати процес усунення цієї перешкоди і забезпечити більшу ефективність Ради Безпеки ООН", – наголосив Петро Порошенко.
Президент підкреслив, що конфлікт у Сирії став трагедією для мільйонів людей: сотні тисяч людей було вбито, понад 13 мільйонів були змушені залишити свої домівки. Президент зазначив, що підтримка режиму Асада з боку Росії відіграла значну роль у виникненні теперішнього катастрофічного становища та постійному відновленні насилля. «Як і в Україні, це було частиною цілеспрямованої політики Росії: розв’язати бойові дії, підняти ставки і тоді запропонувати свої послуги посередника у врегулюванні конфлікту, а тим часом захопити території і забезпечити собі таку позицію, що дозволяла би нав'язувати вигідне для неї рішення. Це дуже нагадує ситуацію в Україні, що, на жаль, залишається "полігоном" для випробування Росією таких підходів", – сказав Президент.
Україна також категорично засуджує використання хімічної та запалювальної зброї проти цивільного населення у Сирії, що є неприпустимим порушенням міжнародного права. Глава Української держави наголосив на імперативності безумовного дотримання фундаментальних принципів та норм міжнародного права.
Як повідомляв 5.ua, Україна ініціює розгляд нової резолюції щодо прав людини в Криму.